Proszę o rozwiązanie tego zadania...

Napisz rozprawkę, w której na dowolnych dwóch przykładach z literatury lub historii udowodnisz, że "inny to nie znaczy gorszy".

bardziej zależy mi, żeby napisac mi pare przykładów z literatury, a nie historii. ;) dziękuję bardzo! ;* ( najlepiej żeby zadanie było zrobione do jutra )

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Er02
  • Początkujący
2009-12-31T11:26:39+01:00
"inny to nie znaczy gorszy".
Dam Ci kilka argumentów i o co w nich chodzi, a rozprawkę sobie skomponuj :) To kwestia estetyki wprowadzenia i zakończenia :D

Arg. 1:
Wezmę tutaj przykład z książek Stepheni Meyer - Saga Zmierzchu - jeśli wiesz to są 4 tomy :)/ Tutaj chodzi mi o główną bohaterkę. Ona jak może wiesz była dla wszystkich inna. Miała zablokowany umysł i nie bała się śmierci. Często groziło jej niebezpieczeństwo. Jednak nadal spotykała się z głównym źródłem ich przyczyny - wampirem Edwardem. Jak dla mnie to czyniło ją wyjątkową postacią, ponieważ wiedziała jak się zachować. W towarzystwie nieustannej śmierci (chodzi mi o Edwarda), którą kochała szła przez życie.
Arg. 2:
Dajmy sobie książkę "Mały Książę" autora niestety nie pamiętam. Tutaj chłopak był wiecznym poszukiwaczem przyjaźni. Obleciał wiele planet na których spotykał różnych ludzi. Którzy byli "inni" - każdy na swój sposób się wyróżniał, ale nie był gorszy. Dajmy nawet na planecie gdzie był pijak - on za to znał życie lub na Ziemi Lisa - był chytry i inny, ale wiele nauczył Księcia.

My zawsze braliśmy po 2 argumenty. Jeśli brak jakiegoś napisz prywatną.
3 2 3
  • Użytkownik Zadane
2009-12-31T13:27:32+01:00
Literatura:
"Ten Obcy"
"Kamienie na szaniec"
- Ten obcy
- Stary człowiek i morze
- Siedem stron naszego świata
- Magda Doc.
- Puszka

Historia:
- II wojna światowa, gdy ludzie, mimo własnej tragedii pomagali żydowskim rodzinom przygarniając je pod swój dach, dzieląc się jedzeniem.
- rewolucja francuska

1. Inny, jest w pewnym sensie wyjątkowy... Unikatowy, niepowtarzalny i wyróżnia się od wszystkich.
2. Moralność ludzka nie pozwala nam potępiać innych osób ze względu na poglądy, kolor skóry, bądź pochodzenie.
3. Inny- to może być ktoś np. niepełnosprawy i taki człowiek również może uprawiać sporty (w zależności od stopnia niepełnosprawności), czy uczestniczyć w życiu codzinnym i rozrywkowym ''normalnych'' ludzi.
4. Wielu innych (np. niepełnosprawnych) może zrobić więcej dobra nie ktoś inny... np. Jan Mela (ur. 30 grudnia 1988 w Gdańsku) – polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Założył fundację Poza Horyzonty. Jest współautorem programu podróżniczego w Radiu Kraków - Między biegunami.

Znany chłopiec bez nogi, który jest inny, ale wyróżnia się pozytywną innością...
5. Inny to może być np. afroamerykanin...
Czarna skóra nie jest dla niego wyrokiem, ponieważ jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas... Ma marzenia, problemy i wolną wole, dlatego powinniśmy ich szanować... Nasza legenda czyli Michael Jackson był murzynem...
Ale mimo wszystko zrobił kariere... i został nazwany królem popu... nie przeszkodził mu w tym wygląd, czy pochodzenie...(jasna skóra to efekt choroby a nie naświetlania i rozjaśniania)...
6. Inny... Ruda dziewczyna z piegami... Jest inna od wszystkich, ale wyróżnia się i jest za to ceniona... wielu chlopaków chciałoby mieć taką ''ognistą'' dziewczyne... Wielu z nas może powiedzieć ''ruda?'' ale chyba większość z nas, chciałaby, aby wszyscy zwracali na nią uwage...
7.Osoba z innymi poglądami, jest brana za wroga, gdyż zakłuca nasz charmonogram...czyli wszystko idealne i bez sprzeciwu... ale życie jest raz z górki, a raz pod górke... taka osoba jest w pewnym sensie wygrana, ponieważ potrafi się sprzeciwić, wygłosić swoją opinie, a przede wszystkim ją obronić, na co niewielu z nas by się odważyło... =)
1 5 1