Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-31T11:33:11+01:00
Ulice mają nazwy po to by łatwiej było je rozpoznać( Jak byś je określał(a) gdyby nie miały nazw "WIE PAN TO JEST TAM OBOK TAKIEGO BUDYNKU...")Ulice w dawnych czasach były wykorzystywane jako "tytuły"np. Gdy kto pomógł naszemu państwu lub oddał życie za nie. Dla takiego Kogoś stawiano pomniki i nazywano ulice jego nazwiskiem jak także imieniem. Ulica na której mieszkam nazwałam bym nazwiskiem jakieś znanego poety lub króla np.Chri(y)stana Andersena lub Władysława Jagiełło. Ponieważ oni przyczynili sie do rozkwitu naszego państaw. Oczywiście Chri(y)stian Andersen nie przyczynił sie do zwiększenia państwa ale napisał najpiękniejsze Bajki i Baśnie. Znane na całym świecie... Za to Jagiełło stoczył bitwe z ... (kimś tam) za Polskę, którą ocalił i ochrzcił. Dlatego też ulice są takie ważne.
2009-12-31T13:07:20+01:00
W każdym mieście jest wiele ulic. Każdy na jakiejś mieszka. Każdy chce odbierać listy. Co by było gdyby nazwy nie miały ulic .? Nie wiedziałby listonosz gdzie do kogo przyjechać, chyba, że by znał wszystkich z imienia i nazwiska.. Ale czy to możliwe .? Weźmy przykład ze szkoły. Na końcu dziennika są powpisywane nazwy gdyby komuś coś się stało, żeby trafić do domu, do jego rodziców.
Wiele nazw ulic jest uhonorowaniem ważnych dla danego miasta ludzi. To tak jakby ktoś żył bez imienia czy nazwiska, w sumie byłby nikim. Dlatego ulice muszą mieć swoje nazwy . !
1 5 1
2009-12-31T13:42:37+01:00
Ulicom nadaje sie nazwy po to aby, gdy sie szuka jakiegos domu to było łatwiej go znalesc. Nadaje sie tez nazwy po to aby pokazać, że nie zapominamy o sławnych ludziach. Pamiętamy ile dla nas zrobili. Dla mnie skandalem byłoby gdyby jakas ulice nazwali np. UL. Doroty Rabczewskiej. Ale bardzo bym chciała, aby jakas ulice nazwali Ul. Michaela Jackona czy Wioletti Willas.
Ulice przy, ktorej mieszkam nazwałabym np. Ul. Henryka Sienkiewicza. Gdyby kiedykolwiek na mojej ulicy zamieszkał koś sławny napewno bym nadła na jego czesc nazwe jego imienia i nazwiska. Niestety do tej pory nic takiego sie nie zdarzyła więc trzeba by było nazwać ją np. Henryka Sienkiewicza.


Mam nadzieje, że pomogłam. Nie wiem jakie masz pismo wiec nie rozwiajałam tego bardziej.