Odpowiedzi

2009-12-31T23:27:40+01:00
Jeżeli ktoś napisze za Ciebie referat, to nauczyciel/ka najprawdopodobniej się pozna, że nie Ty to pisałeś. podaje kilkla przykładów, a Ty rozwiń to w dłuższe zdania.
- gry komputerowe w języku obcym single player i multiplayer
(single player, bo trzeba zrozumieć o co w grze chodzi i co trzeba zrobić, a multiplayer, bo nie da sie grać tak, żeby z innymi nie rozmawiać. jako przykład podawaj strzelanki. soldier of fortune 2, call of duty, countre strike) napisz że w ten sposób bardzo łatwo można się nauczyć i bez zauważalnego wysiłku.
a jak sie pozna i polubi kogoś, kto nei mowi po polsku, to ma się motywacje żeby uczyć się języka, w którym będziecie mogli się porozumieć.
Do większości gier cheaty (kody, trainery) są w języku angielskim lub niemieckim (przyklad - disciples2)
-filmy obcojęzyczne z polskimi napisami oraz filmy polskie z zagranicznymi napisami (na poloni dwa razy taki widziałem)
-zainteresowanie zagraniczną muzyką (jak Ci sie podoba piosenka, to i słowa zaczynasz wyłapywać, i próbujesz sobie przetłumaczyć)
-obozy międzynarodowe i wycieczki zagraniczne (coraz więcej szkół bierze udział w takich przedsięwzięciach)


o tych grach komputerowych możesz się rozpisać najbardziej, napisz że w grze porozumiewa sie zwykle jezykiem pisanym, więc uczy sie w ten sposob szyku i budowy zdan w roznych czasach i roznych rodzajach zdan.
wysil sie troche, temat jest banalny, można lać wode ile wlezie. każda pierdoła będzie pasować. ważne żeby praca była wyczerpująca
pod koniec możesz dopisac, że jak już sie troszeczke zaczyna rozumieć język, można spróbować tłumaczyć jakieś krotkie, proste bajeczki na język obcy. jak nie bajeczki to piosenki, opisywać obrazki, tworzyc w myślach dialogi, zaprosić kolege do wspólnej nauki, albo raz w tygodniu spotkać się z kolegą i przez 15minut rozmawiać tylko w języku obcym. pomysłów jest mnóstwo, rusz głową
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-01T03:09:48+01:00
Wiesz a ja tak czytam sobie ten temat i ja bym napisała tak przekornie że nie ma takiego sposobu, ponieważ jeśli nie znasz podstaw własnego języka to za nic nie nauczysz się języka obcego. dodam, że pisze na własnym przykładzie, znam biegle język włoski i za nic bym się go nie nauczyła gdybym nie znała podstaw języka polskiego. poza tym jeśli ktoś nie zna podstaw własnego języka to jak ma poznać podstawy innego. jest to niemożliwe. A znajomość słów tylko z gier komputerowych za nic nie wystarczy CI do codziennego komunikowania się. Dodatkowo tak myślę, że jeśli ktoś nie zna podstaw własnego języka to sorry za słowo ale jest analfabetą.