Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-01T12:19:21+01:00

Drogi kolego!
Piszę do Ciebie z łódki,którą właśnie płynę pierwszy raz Nilem.Piszę do Ciebie na zwojach papirusu byś mógł zobaczyć jak to wygląda.
Napiszę ci też kilka hieroglifów bo na pewno nie widziałeś jeszcze tych dziwnych liter.Płyniemy właśnie różnymi kanałami,ale może opowiem Ci trochę co udało mi się zwiedzić.
Widziałem już posąg Faraona jest naprawdę warty zobaczenia a oprócz tego jest tu wiele piramid właśnie jedną mijam.Udało mi się też zobaczyć mumię.Naprawdę warte jest to wszystko zobaczenia.
Pozdrawiam Cię serdecznie
...............
2010-01-01T12:22:02+01:00
Drogi Ramirze!

Jak wiesz 2 tygodnie temu wypłynąłem rzęką Nil do portu w Kairze.
Na poczatku owszem bałem sie troche tej wyprawy, no bo są tu czasami bardzo niebezpieczne rzeczy napotykane na drodze. Tak jak przepływałem niedawno koło piramid w Gizie i ledwo co wypłynąłem, poniewaz na całej długhości Nilu ktos powrzucał wielkie gałęzie! Byłem zszokowany! No ale wypłynąłem cały i zdrowy. Na jeden nocleg postanowiłem zatrzymać się własnie pod piramidą Cheopsa. Bałem sie troche złodzieji, ale noc minęła spokojnie jednak miałem bardzo dziwaczny sen! Śniło mi sie, że jestem znanym podróżnikiem i właśnie dostałem sie po wielu latach wędrówki do weścia w grobowcu Tutenchamona! pamietam jeszcze, że gdy chciałem otworzyć jego grobowiec to nagle za moimi plecami pojawiła sie przerażajaca mumia! Po tym incydencie nie mogłem dłuzej spac.
Jak wiesz bardzo dobrze znam Nil, ale jednak czasami musiałem skorzystac z tej mapy, która mi narysowałes na papirusie. Jeszcze raz dziekuje bardzo.
Kiedy dopłynąłem do Kairu moja uwage przyciągneły jakies kanały! Do konca nie byłem pewien co to jest, ale pozniej pewien uczony mi wytłumaczył...
No wiec, wypakowałem swoje rzeczy z łodzi i zacząłem handlowac, aż nagle zobaczyłem, że do tego uczonego z którym wcześniej rozmawiałem podchodzi sam faraon! Byłem strasznie zachwycony. Okazało sie, że ten pan był jego najwazniejszym urzednikiem. Potem jeszcze wyjasnił mi jak sie odczytuje hieroglify. Było to fascynujace wydarzenie, którego nie zapomne do końca zycia tak samo jak tej przygody...

KONIEC