Niedługo zaczynam przerabiać ,,Lalkę" B.Prusa. Wiem dobrze, że nie zdążę jej przeczytać, a będzie spr. z treści. Jakie moga być pytania? Te bardziej zaskakujące. Jakie były u ciebie, jeśli pisałaeś taki sprawdzian. Co ci sprawiło największą trudność? Na co mam zwrócić szczególną uwagę? Jaki jest najważniejszy temat, motyw tej ksiązki. Prosiłabym o taka "radę co i jak" do niej.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-01T15:00:14+01:00
Pytania do Lalki:

Jacy mieszczanie występowali w utworze? Podaj imiona i nazwiska.
Jaka byłą postawa autora, jaka była narracja w utworze, Jaki był Świat przedstawiony w utworze,Jacy byli bohaterowie, Kompozycja utworu, Język i styl utworu. ( akurat wstawiłam prace gdzie to wszystko jest)
co to jest asymilacja, antagonizmy polsko-żydowskie,do czego przyczyniali się żydzi,czas akcji utworu, miejsce akcji utworu,jaka wojna odbyła się w 1877 r, jakie są wątki w utworze, jakie są dialogi i monologi w Lalce, Jaka to jest powieść,wymień mieszkańców Powiśla, co to antysemityzm,wymień Inteligentów, Arystokrację, co oznacza tytuł utworu,cechy Wokulskiego jako romantyka, cechy Wokulskiego jako pozytywisty,
2 4 2