Proszę mi to przetłumaczyć i zrobić streszczenie :

Romeo Montague and Juliet Capulet were born and grew up in the same city - Verona, Italy . However, they didn't meet when they were young because the Montagues hated the Capulets, and the Capulets hated the Montagues.One night there was a party at the Capulets' house. The Montagues were not invited but young Romeo wanted to see Rosaline, a girl he liked. She was going to the party.
So he got into the house in disguise, and looked for Rosaline, but found ... Juliet. He fell in love immediately. And when Juliet saw Romeo, she fell in love, too. There was only one problem: Juliet was a Capulet!
After the party, Juliet went out onto her balcony and talked to the stars. She told them that she loved Romeo, but it was terrible, because he was from the wrong family. She didn't know that Romeo was under her balcony, and heard everything she said! He shouted to her, and said that he felt the same.
The next day, they got married in secret.
Then things went very wrong. Juliet's cousin, Tybalt, was angry because Romeo went to the party.When he saw Romeo and his fiends in the street, there was a fight. In the fight, Tybalt killed Romeo's best friend. So Romeo killed Tybalt.And when the Prince of Verona found out, he sent Romeo away from the city, and from Juliet.
Juliet felt terrible.Her father didn't knoe she was merried to Romeo, and decided she had to marry another young man called Paris! Juliet went to see Friar Lawrence. He told her not to worry. He made a magic potion that made people look like they were dead-but only for twenty-four hours!
Juliet took the potion and everybody thought she was dead. They put her in the tomb of the Caputelets, and Friar Lawrence sent a letter to Romeo and asked him to come and get Juliet when she woke up. But... Romeo heard that Juliet was dead before he got the letter! He believed she was dead. He ran to the Capulets' tomb. Paris was at the door - Romeo killed him. Then he ran inside and found Juliet.He thought she was dead, so he didn't want to live, and he killed himself.
Just as Romeo died, Juliet woke up. She woke up and found him dead. So what could she do?She killed herself as well, so that at last they were together.
Finally, the Montagues and Capulets stopped fighting.But it was too late.

Nie zapomnijcie o streszczeniu i nie wklejajcie do google tlumacza bo dam spam

Mam nadzieje że mi to streszcicie

3

Odpowiedzi

2010-01-01T16:23:33+01:00
Romeo M. i Julia C. urodzili się i dorastali w tym samym miescie we Wloszech – Veronie. Jednak w młodości nie spotkali Si, ponieważ Rodzina Montagues nienawidzaila rodzine C, a rodzina C. nienawidzila rodziny M. Pewnej nocy w domu Capuletow odbywalo się przyjecie. Rodzina M nie była zaproszona, jedna mlody Romeo chciał zobaczyc Rosaline, dziewczyne która lubil, a która wybierala się na to przyjecie. Romeo szukając za Rosalina znalazł Julie i od razu się w niej zakochal. Gdy Julia ujrazla Romea również się w nim zakochala. Jednak był jeden problem Julia była z rodziny Capuletow ! PO przyjeciu Julia wyszla na balkon i mówiła do gwiazd. Zwierzyla się, ze zakochala się w Romeo i ze to okropne, gdyz on pochodzil z wrogiej rodziny. Nie zdawala sobie sprawy, ze Romeo stoi pod balkonem i słyszał wszytsko co poweidziala. Krzyknal do niej i powiedział ze czuje to samo. Nastepnego dnia pobrali się po kryjomu. Dalej wszystko toczylo się nie tak jak powinno. Kuzyn Julii, Tybalt był zly, ponieważ Romeo przyszedł na przyjecie. Gdy go zobaczyl wraz z przyjaciółmi na ulicy wybuchla bojka, w ktorej Tybal zabil przyjaciela Romea, który ze złości zabil TYbalta. Gdy dowiedział się o tym Ksiaze Verony skazal Romea na wygnanie z miasta, a zarazem od Julii. Julia czula się okropnie. Jej ojciec nie weidzial, ze zostala zona Romea i postanowil ze poslubi ona innego młodzieńca o imieniu Paris. Julia spotkala się z Friar Lawrence. Powiedzial jej aby się nie martwila. Sporzadzil magiczna miksture, ktr sprawia wyglada się jak martwy przez 12 godzin. Julia wziela miksture i każdy sadzil, ze jest martwa. Umieszczono ja w grobowcu Capulettich , a Friar wyslal list do Romea, opowiadający mu o calym zdarzeniu i wyjaśniający, ze musi przyjechac bo po 12h Julia się obudzi. Romeo jednak doweidzail się o śmierci Julii zanim dostal list ! Wierzyl ze umarla naprawde. Przybiegl do grobowca, zabil stojacego w drzwiach Parisa i znalazł Julie. Gdy ja tam zobaczyl nie chciał już dalej zyc i się zabil.
Z gory przepraszam za literowki ;)
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-01T16:34:01+01:00
Romeo i julia irodzili sie i dorastali w tym samym miescie- w veronie we wloszech. nie spotkali sie kiedy byli mlodzi poniewac montechi nie nawidzili capulettich a capuletti nie nawidzili monteccich. Pewnej nocy w domu capulettichy byl bal. Montechi nie byli zaproszeni ale mlody romeo poszedl bo chcial zobaczyc rozaline- dziewczyne któa lubil. poszedl wiec do odmu ale nie znalazl tam rozaliny. znalazl... julię. zakochal sie na dobre. kiedy julia zobaczyla romea tez sie zakochala. byl tylko jeden problem: julia byla z capulettich.
po balu juli aposzla na swoj balkon porozmawiac z i powiedziala im ze kocha roema i ze to okropne poniewaz jest on ze zlej rodziny. nieiwiedziala ona ze romeo stoji pod balkonem i slyszy co ona mowi. zawolal do niej a ona go ujrzala.
nastepnego dnia wzieli potajemnie ślub.
Wtedy sprawa sie skomplikowala. kuzyn julii- tybalt byl zly ze romeo dostal sie na bal. kiedy zobaczyl on romea i jego przyjaciół na ulicy zaczal sie z nimi bic. w bojce tybalt zabil najlepszego przyjaciela romea, wiec romeo zabil tybalta. wtedy książę werony wygnal romea z dala od verony i z dala od julii. juli aczyla sie okropnie. jejtata nie wiedzial ze poslubila romea i zdecydowal ze wezmie ona slub z innym mlodziecem- parysem.! julia poszla zobaczyc Lawrence.
powiedzial jej zeby sie nie martwila. dal jej magiczną miksture przygotowaną by zasnąć na dwadziescia cztery godziny.
julia wziela miksutre i wszyscy mysleli ze ona umarla. ojceic laurenty wyslal list do romea i poprosil o przybycie do verony i zdobycie julii kiedy sie obudzi, ale romeo uslyszal ze julia naprawde umarla przed listem. uwierzyl w to. pobiegl na cmentarz. parys byl przy drzwiach. romeo go zabil. wtedy pobiegl do srodka i znalazl julie,. myslal ze byla niezywa wiec on rowniez nie chcial zyc. popelnil samobojstwo.
gdy umarl obudzila sie julia! i znalazla kolo siebie dwóch zabitych. co mogla zrobic? zabila siebie wiec byli juz razem. ostatecznie montechi i capuletti sie pogodzili. ale bylo za pozno!


streszczenie:

romeo zakochal sie w pięknej julii ze wzajemnośćią ale niestety ich rodziny sie nienawidzly. wzięli potajemnie ślub ale niestety romeo za pobicie zostal wygnany z verony. nie mogli sie wiec widywac. julia wypila magiczną miktorę która ją uśpila na 24 godziny. romeo myslal ze umarla naprawde wiec tez sie zabil. rodziny sie pogodzily.


POZDRAWIAM! :)
1 5 1
2010-01-01T17:42:22+01:00
Romeo m. i Julia c. urodzili się i dorastali w tym samym miescie we Wloszech – Veronie. Jednak w młodości nie spotkali się, ponieważ ich rodziny nienawidziły się . Pewnej nocy w domu Capuletow odbywalo się przyjecie. Rodzina M nie była zaproszona, jedna mlody Romeo chciał zobaczyc Rosaline, dziewczyne która lubil, a która wybierala się na to przyjecie. Romeo szukając za Rosalina znalazł Julie i od razu się w niej zakochal. Gdy Julia ujrazla Romea również się w nim zakochala. Jednak był jeden problem Julia była z rodziny Capuletow ! PO przyjeciu Julia wyszla na balkon i mówiła do gwiazd. Zwierzyla się, ze zakochala się w Romeo i ze to okropne, gdyz on pochodzil z wrogiej rodziny. Nie zdawala sobie sprawy, ze Romeo stoi pod balkonem i słyszał wszytsko co poweidziala. Krzyknal do niej i powiedział ze czuje to samo. Nastepnego dnia pobrali się po kryjomu. Dalej wszystko toczylo się nie tak jak powinno. Kuzyn Julii, Tybalt był zly, ponieważ Romeo przyszedł na przyjecie. Gdy go zobaczyl wraz z przyjaciółmi na ulicy wybuchla bojka, w ktorej Tybal zabil przyjaciela Romea, który ze złości zabil TYbalta. Gdy dowiedział się o tym Ksiaze Verony skazal Romea na wygnanie z miasta, a zarazem od Julii. Julia czula się okropnie. Jej ojciec nie weidzial, ze zostala zona Romea i postanowil ze poslubi ona innego młodzieńca o imieniu Paris. Julia spotkala się z Friar Lawrence. Powiedzial jej aby się nie martwila. Sporzadzil magiczna miksture, ktr sprawia wyglada się jak martwy przez 12 godzin. Julia wziela miksture i każdy sadzil, ze jest martwa. Umieszczono ja w grobowcu Capulettich , a Friar wyslal list do Romea, opowiadający mu o calym zdarzeniu i wyjaśniający, ze musi przyjechac bo po 12h Julia się obudzi. Romeo jednak doweidzail się o śmierci Julii zanim dostal list ! Wierzyl ze umarla naprawde. Przybiegl do grobowca, zabil stojacego w drzwiach Parisa i znalazł Julie. Gdy ja tam zobaczyl nie chciał już dalej zyc i się zabil.

troche to zajeło ale napisałem ;p

Streszczenie

Młody Romeo zakochał się w przepięknej Juli kochali się nawzajem lecz ich rodziny się nienawidziły.Na drugi dzień wzieli potajemnie ślub.Romeo został wygnany z Verony.
Julia wypiła magiczny napój który ją uśpił na 12 godziny, Romeo myśląć że umarła się zabił. I po tych wydarzeniach rodziny pogodziły się.

Pozdrawiam
2 4 2