Odpowiedzi

2010-01-01T17:40:17+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
MEDUZA- u krążkopławów i stułbiopławów: jedna z dwóch postaci dorosłych, a drugą jest polip. Meduzy charakteryzują się skróconą osią ciała, które jest rozciągnięte na boki. Ich otwór gębowy jest skierowany ku dołowi. Meduzy są składnikiem planktonu. Poruszają się na zasadzie "odrzutu" ciała, tzn. skurcze nabłonkowo- mięsniowych komórek powłok ciała umożliwiają poruszanie się. Rozmnażają się płciowo, ale zdarza się również przez pączkowanie (rzadko). Meduzy są parzydełkowcami.

POLIP- u wszystkich grup jamochłonów: osiadła forma postaci dorosłej. Ciało polipa jest cylindryczne, z otworem gębowym skierowanym do góry i otoczonym wieńcem ramion. Jama chłonąco- trawiąca polipa jest poprzedzielana podłużnymi przegrodami (koralowce), fałdami (krążkopławy) lub jest jednolitym workiem bez przegród (stułbiopławy).

nie brałam tego z żadnej strony ;)

a tak wyglądaja:
POLIP:
http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictures/_uploads_wiki_mini_715x00/p/Polip_Anthozoa001xx.jpg

MEDUZA:
http://www.triton-ast.co.yu/podvsnim/Meduza3.jpg
2 5 2