Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-01T17:51:53+01:00
Kościół farny Św. Stanisława Biskupa:


Jeden z najciekawszych zabytków sztuki barokowej na ziemiach polskich i w Europie. Wybudowana przez jezuitów świątynia od początku związana była z sąsiadującym z kościołem Kolegium Jezuickim.
Akademia Lubrańskiego:


Zachowany do dzisiaj budynek najstarszej z poznańskich uczelni stoi do dzisiaj na Ostrowiu Tumskim, w najstarszej części miasta.
Katedra:


Bazylika archikatedralna Św. Piotra i Pawła to najstarszy zabytek Poznania.Góra i Zamek Przemysła:


Wzgórze, gdzie mieściła się w średniowieczu rezydencja wielkopolskich Piastów.
Biblioteka Raczyńskich:


Pierwszy na ziemiach polskich gmach wzniesiony specjalnie dla bibliotek.
Arkadia:


Dawny teatr niemiecki.
Ratusz:


Perła europejskiego renesansu, dawna siedziba władz miejskich.
Kościół Św. Józefa:


Świątynia ta położona malowniczo na szczycie Wzgórza Św. Wojciecha sąsiaduje z Cmentarzem Zasłużonych Wielkopolan.Poznańskie zabytki pamiętają zarówno dawnych władców Polski, jak i czasy bujnego rozwoju miasta - "złoty wiek XVI". Monumentalne, reprezentacyjne gmachy współistnieją tu z przepięknymi kamieniczkami o zróżnicowanej architekturze, a szerokie ulice i ruchliwe arterie miejskie z urokliwymi zakątkami Starego Miasta.

Każda z części Poznania ma swój specyficzny charakter. Będziesz mógł wybierać między magią średniowiecznego Ostrowa Tumskiego i Śródki, renesansowo - barokowym klimatem Starego Miasta, wielkomiejską atmosferą Śródmieścia oraz secesyjnych Jeżyc, Łazarza i Wildy.

Poczujesz się niczym władca, przemierzając korytarze Zamku Cesarskiego, biznesowy potentat odwiedzając budynki Starego Browaru i Poznańskiego Centrum Finansowego czy też zacny mieszczanin przechadzając się po uliczkach willowego Sołacza.

Magia Poznania, widoczna w jego historii i legendach jest obecna również dziś. To miasto na wskroś tajemnicze, domagające się odkrycia! Na podwórzach secesyjnych dzielnic, zakamarkach Ostrowa Tumskiego, korytarzach fortecznych, alejkach Cytadeli ukrywa się magiczna aura...

3 5 3