Muszę rozwinąć podane punkty ... Tak po kilka zdań do każdego

Metody rusyfikowania gimnazjalistów:
1.Bezwzględny zakaz mówienia po polsku w szkole i na stancjach.
2.Rozwijanie akcji donosiciela i szpiegowania.
3.Rewizje i kontrole na stancjach o każdej porze dnia i nocy.
4.Staranny dobór nauczycieli świadomych misji wynaradawniania.
5.Dyskredytowanie w oczach uczniów nauczycieli Polaków.
6. Tworzenie antagonistycznych podziałów wśród uczniów.
7. Przedstawianie wszystkiego, co polskie, jako zacofane, niemoralne i gorsze.
8. Wpajanie chłopcom wyższości kultury rosyjskiej nad polską.
9. Utrzymywanie familiarnych stosunków z wybranymi uczniami.
10. Inspirowanie młodzieży do zakładania kółek w celu głębszego poznania kultury rosyjskiej.

(Można podawać cytaty z książki)

1

Odpowiedzi

2010-01-01T19:38:17+01:00
1)Za mówienie po polsku uczniowie byli karani tzw. "zostawaniem po kozie" oraz często była stosowana co do nich przemoc fizyczna. Jednak gimnazjaliści nie dostosowywali sie do tych zakazów...
2)Uczniowie którzy szpiegowali byli w oczach nauczycieli tymi lepszymi i byli traktowani lepiej. Jednak w książce mamy podany przykład młodego chłopaka który nie wytrzymał presji i po tym jak koledzy dowiedzieli się o szpiegowaniu popełnił samobójstwo.
3)Rewizje na stancjach w dzień i w nocy były przeprowadzane w celu sprawdzenia czy uczniowie nie czytają książek autorów zakazanych. Było to przede wszystkim ograniczenie wolności osobistej uczniów.
4) Nauczyciele byli wybierani w bardzo staranny sposób aby radzić sobie ze zbuntowaną młodzieżą która już po pewnym czasie całkowicie nie słuchała i protestowała na lekcjach szczególnie u nauczycieli rosyjskiego pochodzenia.
5)Polscy nauczyciele dyskryminowani byli w sposób bardzo prosty. Musieli wyprzeć się ojczyzny i udawać kogoś kim tak naprawdę nie byli.
6)z tym mam mały problem...
7)Polskie sztuki teatralne zostały wycofane gdyż Rosjanie uważali że Polska jest krajem gorszącym. Książki polskich pisarzy zostały uznane za coś do czego było wstyd się przyznać. Język polski uznany był za śmieszny bełkot przypominający rejonową gwarę.
8)Za chodzenie do teatru na sztuki rosyjskie uczeń był w oczach nauczyciela wyniesiony pod niebiosa. Za sam udział dostał masę cukierków i zaczął uczęszczać na koła gdzie pisano referatry o podbojach Rosji.
9)Wychwalanie uczniów którzy bez większych problemów poddawali się rusyfikacji byli uczniami lepszymi od reszty. Mogli liczyć na poparcie nauczyciela w każdej sprawie.
10) Spotkania na których omawiano stosunek Rosji do Świata, znaczenie Rosji w świecie oraz podboje komunistów. Sam bohater książki uczęszczał na takie koło.