Odpowiedzi

2010-01-02T12:36:59+01:00
Wychowanie fizyczne jest to dla mnie nie tylko kolejny przedmiot w szkole, czy jak wielu uważa dobra zabawa i rozrywka, jest to także praktyczne przygotowanie do życia, bez niego wielu ludzi nie miałoby w ogóle ruchu, co oznaczało by znacznie mniejszą liczbę zdatnych do pracy ludzi w przyszłości, większą liczbę chorób, czy przez nierozćwiczone kości złamanie przez na przykład zwykłe przewrócenie. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że wychowanie fizyczne nie jest tylko grą w piłkę czy w cokolwiek innego, ale pomaga ono nam przygotować się do życia od strony fizycznej, rozwijamy tam nasze mięśnie, aby poprawnie pracowały, żebyśmy mniej skrzywień kręgosłupa, i innych groźnych urazów. Osoby nie biorące udziału w takich lekcjach, jak i nie robiące nic poza lekcjami, są otyłe i bardziej narażone na choroby.
2 5 2
2010-01-02T12:51:44+01:00
Wychowanie fizyczne dla mnie nie znaczy tylko: przedmiot w szkole. Uważam, że ta lekcja daje o wiele więcej niż jakikolwiek inny przedmiot. Możemy odstresować się na nim, porozciągać ciało, które przecież bardzo tego potrzebuje. Od czasu do czasu na lekcjach uczę się nowych rzeczy np. stanie na rękach, czasem również uczymy się jakiegoś układy tanecznego, który na pewno przyda nam się w życiu. Na w-fie uczymy się gry zespołowej, ogólnie pracować w zespole. To bardzo ważne na studiach, czy innych lekcjach gdzie wymagana jest taka praca.
Myślę, że w-f przydaje się również dlatego, że dzięki niemu jesteśmy bardziej zdrowi, pełni życia i energii potrzebnej do nauki. To jeden z moich ulubionych przedmiotów w szkole.
2010-01-02T13:19:42+01:00
Referat na temat "Czym jest dla mnie wychowanie fizyczne?"
Dla mnie wychowanie fizyczne to "oceniany przedmiot w szkole". Jest to wspaniała rozrywka i przynosi dużo zabawy. Wychowanie fizyczne w szkole jest bardzo potrzebne. Bez niego większość naszego społeczeństwa byłaby chora. Dlaczego? Ponieważ wychowanie fizyczne zmniejsza nam ilość chorób, dostarcza nam wiele dobrego, a także przynosi pozytywną dawkę energii. Brak owego przedmiotu w szkole powodowałoby dużo złamań. Na wychowaniu fizycznym rozwijamy swe mięśnie, poprawiamy kondycję fizyczną, a nawet psychiczną!
Na wf - ie uczymy się także dobrych manier. Uczymy się np. pracować w zespole, przykład : grając w "zbijaka". Osoby, które nie ćwiczą na wf-ie najczęściej są to ludzie otyli i mający bardzo poważny problem z nadwagą. To właśnie oni są narażeni na wszelakie choroby. Myślę, że ćwiczenia na wf - ie i w ogóle wychowanie fizyczne to bardzo dobry przedmiot. Jest on jednym z mych ulubionych.

Pozdrawiam. :)