1. Zad 38 str. 50
Jaka musi być wartość w ruchu obrotowym po okręgu wiadra napełnionego do polowy wodą aby woda się nie wylała? zrób odpowiednie pomiary. Zmierz prawidłową promień okręgu, po którym porusza się wiadro.

2. Zad43 str52
W jakiej odległości od powierzchni Ziemi ciężar ciała będzie wynosił 0N i ciało nie będzie nic ważyło? Dlaczego? Pomin oddziaływanie Słońca i innych ciał niebieskich.

3.Zad 40 str. 51
W tym samym wesołym miasteczku kaskader na motocyklu wykonuje pokaz polegający na przejechaniu przez otwór w wirującej beczce. Beczka ma 10 m średnicy i wykonuje jeden pełen obrót na sekundę . oblicz z jaką prędkością musi jechać kaskader, aby przejechać przez otwór w momencie wjazdu do beczki i wyjazdu z niej . w trakcie jazdy motocykla beczka obróci się i przy prawidłowym obliczeniu prędkości kaskader wyjedzie przez ten sam otwór, przez który wjechał.

Oblicz jaką prędkość liniową ma otwór beczki.

4. Str52 zad 41
czy samolot lecący na wysokości 12,8 km nad powierzchnią ziemi ma ciężar mniejszy niż wtedy, gdy stoi na powierzchni Ziemi? Dlaczego? Swoje przypuszczenie potwierdz dowodem rachunkowym . Promień Ziemi wynosi 6400km.

5.Zad 42 str 52
W jakiej odległości od powierzchni Ziemi ciężar ciała będzie 4 razy mniejszy niż na jej powierzchni?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Mops
  • Początkujący
2010-01-02T01:53:38+01:00
Zad 2
ciało musi być przy samej ziemi ponieważ mnożąc przez zero wychodzi 0