Nad Morzem Śródziemnym jest wiele miejsc szczególnie często odwiedzanych przez turystów. Wybierz jedno z nich miasto lub region i przedstaw, jakie walory przyciągaja tam zwiedzających. Wykorzystaj wiadomości z różnych źródeł.

plis!!! potrzebuję na dziś wieczór dzięki
najlepszą wynagrodzę

3

Odpowiedzi

2010-01-02T12:12:09+01:00
Wybrałem Ateny! Jest to największe miasto Grecji i jedno z najważniejszych ośrodków turystycznych europy. Najciekawsze są budowle wybudowane w czasach starożytności lecz jest także legenda nawiązująca do tego miejsca. Ateńczycy mieli wybrać swojego patrona (Atenę lub Posejdona) i nazwać miasto jego imieniem. Postanowili, że wybiorą tego kto da im cenniejszy dar. Posejdon uderzył trójzębem w ziemie i w tym miejscu wytrysnęło słone źródło, Atena natomiast dała drzewko oliwne. Ateńczycy wybrali dar Ateny i wybudowali ku jej czci świątynie Partenon. Jest to świątynia w stylu doryckim ma także piękne jońskie kolumny, To są rzeczy, które przyciągają tutaj miliony turystów z całego świata.
8 3 8
2010-01-02T12:23:03+01:00
Prowansja:
Jest to rejon położony we Francji. Jest także określana jako lazurowe wybrzeże.Prowansja przyciąga wielu turystów poprzez eukaliptusy, niesamowite widoki i wspaniała śródziemnomorska kuchnia. Można zwiedzić również słynne Cannes i Saint Tropez, i księstwo Monakoa a także Orpierre to przede wszystkim jeden z najbardziej znanych rejonów wspinaczkowych. Występuje tam malowniczy krajobraz,właśnie z powodu lawendy – jej uwodzicielskiego czaru i niepowtarzalnego koloru.występuje tam łagodny ciepły klimat, wspaniałe krajobrazy i fascynujące świadectwa minionych wieków.

10 3 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T12:24:50+01:00
Tunezja to kraj wyjątkowy, leżący w śródziemnomorskiej strefie podzwrotnikowej, charakteryzujący się gorącym, suchym latem, trwającym od maja do września. Swe piękno ukazuje, zarówno w kontekście przyrodniczym, jak również w posiadanych walorach architektonicznych. W Tunezji znajdziemy piękne gaje oliwne, wspaniałe oazy, zachwycające bujną roślinnością, bezkresną pustynię, majestatyczne góry Atlas, a także przepiękne plaże, oraz krystalicznie czyste morze.
W Tunezji spotykamy budowle architektury punickiej, rozwijającej się głównie w Kartaginie, którą możemy nazwać spadkobierczynią sztuki fenickiej.Tunezja posiada granicę morską o długości około 1300 km, pozwalającą na stworzenie wielu kurortów, chętnie odwiedzanych przez turystów zagranicznych.Wykorzystanie swych walorów geograficznych, przyrodniczych i historycznych, pozwoliło stać się Tunezji światowym ośrodkiem wypoczynku. Tunezja posiada wspaniałą bazę hotelową, zarówno w miasteczkach będących ostoją spokoju, jak również w gwarnych miastach, do których przybywają turyści, szukający rozrywek życia nocnego. Znaczna część bazy hotelowej, poza podstawowymi usługami, proponuje seanse odnowy biologicznej, z czego zresztą słynie Tunezja.
Myślę,że trochę pomogłam. Liczę na naj :) :***
12 3 12