Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T12:32:41+01:00
Czesnik raptusiewicz jest to jeden z głownych postaci ,,zemsty'' aleksandra fredry.naprade nazywa sie maciej raptusiewicz jego nazwisko jest znaczące (Raptus - gwałtowny, porywczy).a czesni to dawny tytuł dworski.
Stary kawaler, buntownik, raptus, łatwo wybucha gniewem..nie posiada majątku ale zarządza dobrami bratanicy.włada połowa zamku ktory drugim wlasciele jest rejnet milczek.ten zaemk tak naprade nalzy do siostrzenicy czesnika klary. cierpi na różne choroby np. kurcz żołądka i reumatyzm
jest to wysoki, czerstwy, dobrze zbudowany mezczyzna.postawny. Nosi żupan, pas, kontusz: typowy, męski strój szlachecki.
jest gadatliwy,mściwy ,gniewny,impulsywny,raptowny, hałaśliwy, parwie zawsze mowi głosno nieraz pokrzykuje. Za najlepszy sposób zakończenia sporu uważa walkę. Używa potocznego słownictwa, krótkich pojedyńczych zdań, wypowiedzeń wykrzyknikowych..w jego mowie słychac czesto jego ulubione powiedzonko ,,mocium panie''..Gdy się zdenerwował potrafił być nieobliczalny.Papkin tak go określił: ”Cześnik Wulkan, aż niemiło, gdybym krótko go nie trzymał, nie wiem, co by z światem było.Cześnik ma problemy z kobietami, ponieważ nie umie flirtować. Chce wziąć ślub z Podstoliną, lecz nie udaje mu się to.Mimo wielu wad, Cześnikowi nie brakuje zalet. Jest on bardzo gościnny , szczery, otwarty.uważa się za bardzo mądrego.chwali się swoją żołnierską przeszłością.
trudno określić, czy cześnik jest postacią pozytywną, czy negatywną. Posiada zarówno wady jak i zalety. Wydaje mi się jednak, że jest osobą sympatyczniejszą niż Rejent, ponieważ nie kryje w sobie tyle tajemniczości i zawsze mówi to, co myśli.


mysle ze pomogłam;]pozdrawiam:]