Odpowiedzi

2010-01-02T12:52:45+01:00
Na początku lat 80-tych satelita meteorologiczny przesłał na Ziemię zastanawiające naukowców zdjęcia. Pokazywały one to, czego naukowcy obawiali się najbardziej - gigantyczną dziurę w wartstwie ozonowej nad Antarktydą.W normalnych warunkach zanikające cząsteczki ozonu są zastępowane przez nowe. Natomiast jeśli w atmosferze są obecne związki chloru, to ozon się nie regeneruje.

Mam nadzieje ze pomogłam ;)
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T12:57:45+01:00
"Dziura ozonowa zagraża życiu na Ziemi"'
Ozon-bezbarwny gaz, stanowiący jedną milionową część atmosfery tworząc ochronną tarczę wokół Ziemi. Zatrzymuje ona słoneczne promieniowanie ultrafioletowe beta mogące uśmiercić lub uszkodzić żywe komórki roślin i zwierząt.
Warstwa ozonowa jest jednyną warstwą ochronną naszej planety. Niesrety powiększająca się z roku na rok dziura ozonowa przestaje ochraniać nas przed szkodliwymi pornieniami ultrafioletowymi co doprowadziło do ocieplenia się klimatów. Przez zwiększenie się temperatury nastąpiło topnienie lodowców co zagraża powodzią. Również podwyższona temperatura zwiększa parowanie wody doprowadza do zmiejszania się zbiorników z wodą nadającą się do spożycia.
Reasumując można powiedzieć, iż powiększająca się dziura ozonowa zagraża naszemu życiu. Jeżeli nie dołożymy wszelkich starań do ograniczenia spalania węgla i ropy naftowej wkrótce pożegnamy się z tym światem.
3 5 3
2010-01-02T12:57:47+01:00
Dziuraozonowa zagraża życiu na ziemii. Dzieje się tak, ponieważ kiedy powiękasz się ona, wpuszcza coraz więcej szkodliwych promieni UV(ultrafioletowych), przez które choruje się na raka. Ludzie powiększają dziurę przez ciągłe budowanie nowych fabryk i najróżniejszych zakładów, które wydzielają tony szkodliwych gazów. Nawet najzwyklejsi obywatele szkodzą nieświadomie, kupując i używając różnego rodzaju spraye.
2 4 2