Odpowiedzi

2010-01-02T13:32:35+01:00
W mojej pracy będę sie starał przedstawić przyczyny i konsekwencje Rozrostu Imperium Rzymskiego. Postaram się przybliżyć niektóre z nich.
a) Wojny punickie ( napisz, ze w czasie tych wojen Rzymianie nauczyli sie walczyć na morzu i znacznie rozbudowali swoja flote co spowodowało, ze po wygraniu tej wojny byli potega morska.
b)nadawanie obywatelstwa rzymskiego( Rzymianie nagradzali swoich bohaterów obywatelstwem rzymskim. Mieszkańcy terenów włączonych bezpośrednio do państwa z reguły stawali się obywatelami. Dzieki czemus takiemu [ mozna to nazwac polityka ] podbite ludy, w okresie republiki zaczęły przejawiać większe zainteresowanie integracji z Rzymem.
c) polityka( mozesz napisac ze w Rzymie bylo duzo ustrojow od poczatku tworzenia sie Imperium, od monarchi po cesarstwo.
Imperium rozwijalo sie tez kulturowo i spolecznie.
Dzieki podbojom poszerzano granice Imperium. Z powodu wrostu liczby ludnosci i obszarow modernizowano prawo, zmieniano urzędników oraz przekształcano administrację.
d) pieniadze i rozwoj wojska ( rozwój armii i administracji, zmusił ich do poszukiwania nowych zarobków innych niż handel i podatki obywateli rzymskich.
Odszkodowania wojenne szybko stały się źródłem dochodu państwa rzymskiego.
Mysle, ze moimi wystarczajaco przyblizylem konsekwencje i przyczyny rozwoju Imperium.

Milego pisania ;)


3 3 3