Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T14:14:47+01:00
Dzięki literaturze można opisać swój żal oraz rozpacz (jak to zrobił Jan Kochanowski w swych trenach po stracie córki,gdy miała zaledwie 30 miesięcy.
Literatura jest dobrym sposobem na okazywanie uczuć.Przy pomocy jej można opisać swoje uczucia do innej osoby. Bohaterowie dramatu Romeo i Julia, mimo że pochodzili z dwóch odrębnych, nienawidzących się od lat rodów, nie zrezygnowali z miłości. Woleli zginąć, niż żyć bez siebie. W świecie ludzkich uczuć pojawia się także problem nienawiści, który funkcjonuje jako motyw w wielu dziełach. Doskonałym tego przykładem jest książka J.K Rowling pt. "Harry Potter". Nienawiść między Harrym a Malfoy'em jest tak duża, że konkurują oni ze sobą na każdym kroku, a nawet są zdolni do tego, żeby zabić.
Reasumując, stwierdzam, że literatura jest skarbnicą ludzkich uczuć. Dzięki niej poznajemy różnorodne doznania takie jak: miłość, żal, rozpacz, ból, nienawiść.
Czy można więc nie wierzyć, że literatura mówi o uczuciach?
Uważam, że przedstawione argumenty nie dają ku temu podstaw.
2 5 2
2010-01-02T14:19:29+01:00
Możesz się powołać na kilka fajnych lektur takich jak "Romeo i Julia" - historia miłości, "Balladyna" - dązenie do władzy bez żadnych skrupułów, "Kamienie na szaniec" - przyjaźń, walka o ojczyznę, patriotyzm, honor, "Zemsta" - walka dwóch zwaśnionych rodów i miłosc wacława i klary, "Pan Tadeusz" - podobnie jak w zemście + elementy historyczne.
2 1 2