Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T14:39:05+01:00
Człowiek ubogi -to najczęściej człowiek doceniający to co ma , widzący to co jest najważniejsze w życiu czyli przyjazń i miłość.
Tacy ludzie nie mają dużo pieniędzy starcza im zaledwie na pożywienie, mają problemy ze znalezieniem stałego zatrudnienia i zaakceptowania wśród ludzi.Człowiek taki nie ma pieniędzy na lepszy ubiór ani na piękny dom. Nie przywiązuje uwagi do rzeczy materialnych.Tacy ludzie są mocno umocnieni w Bogu do niego zanoszą różne troski i zmartwienia.Bogaci ludzie nie widzą innych warstw społecznych niż swoich bogatych na poziomie nie są chętni pomóc a tym bardziej wspomóc prezentem pieniężnym.
Moim zdaniem dzisiejszy świat jest za bardzo zabiegany aby dostrzec takich ludzi ale miejmy nadziej że to się zmieni i znajdą się ludzie o dobrym sercu.
1 5 1
2010-01-02T14:56:43+01:00
---->Na twarz człowieka swobodnie opada pęk włosów, o których możemy powiedzieć, że od dawna nie były czesane. Jego wiecznie zmęczona twarz wyraża bezsenne noce i smutek. Z oczu możemy wyczytać, że jest to osoba inteligentna, ale brak pieniędzy uniemożliwia dalsze kształcenie w szkole. Bystre spojrzenie, które rzuciła w naszą stronę umożliwia stwierdzić, że kocha świat, w którym żyje i cieszy się z każdej chwili, którą otrzymał od Boga. Powiedzieć możemy, że cieszy się z każdej rzeczy, którą otrzyma w prezencie. Skóra na twarzy przypomina pergamin. Jest zniszczona i zaniedbana. Osoba ta dość wysoka o krępej budowie. Ubrana jest w zwykłe "szmaciane" trampki. Po ubraniach możemy poznać, że są to rzeczy starszego rodzeństwa, gdyż od dawna wyszły z mody. Zbyt za duża bluza, tylko pogarsza wygląd "ubogiego". Ujrzeć możemy kolorową bandankę przewiązaną dookoła głowy.
----> Człowiek ten potrafi cieszyć się z tego co ma. Nie skarży się na swoje ubóstwo i docenia wszystko co otrzyma od ludzi. Często nie potrzebuje pieniędzy, bardziej wsparcia duchowego. Jest bardzo oddanym przyjacielem, a samą przyjaźń traktuje jak coś najważniejszego w życiu. Jest bardzo miły, po czym możemy stwierdzić, że mimo braku pieniędzy został dobrze wychowany.

(---> oznacza akapit) Mam nadzieję, że pomogłam.Jeśli nie to przepraszam.Pozdrawiam :]
1 5 1