Cześć, mam problem pani od reilgii zadała nam jako wypracowanie napisać swoją Ewangelię, Ja jestem tu bezradny i proszę Was o pomoc. Pani podała pierwsze zdanie jakim można zacząć tę Ewangelię: ''Dawno, dawno temu Anioł Pański odwiedził Maryję i oznajmił Jej ze pocznie syna'' (To wypracowanie ma być na podstawie Tajemnic różańca).

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T19:11:54+01:00
Dawno, dawno temu Anioł Pański odwiedził Maryję i oznajmił Jej ze pocznie syna. Maryja wysłuchała Anioła i przyjęła z pokorą jego słowa. Dowiedziała się również że jej krewna Elżbieta za niedługo porodzi syna. Po rozważeniu wszystkich spraw w swoim sercu wybrała się w odwiedziny do Elżbiety. Tam rozmawiała z krewną o Panu Bogu i jego łaskach. Po powrocie do Nazaretu wybrała się z Józefem do Betlejem na spis ludności. Gdy tam przebywali Maryja porodziła swego syna i nadała mu imię Jezus zgodnie ze słowami Anioła. Po 8 dniach od urodzenia poszli do świątyni aby ofiarować Jezusa Panu. W świątyni spotkali prorokinię Annę oraz starca Symeona. Gdy Jezus miał 10 lat wybrali się wszyscy do Jerozolimy. A gdy wracali Jezus zaginął. Szukali go wszędzie a znaleźli w świątyni.
Gdy Jezus stał się dorosłym mężczyzna zaczął nauczać lud. Jednak najpierw wybrał się do Jordanii i tam w rzece Jordan przyjął Chrzest z rąk Jana Chrzciciela. Niedługo potem był na weselu w Kanie Galilejskiej wraz z Matką i Uczniami. Gdy zabrakło wina nakazał sługom napełnić kamienne stągwie wodą, pobłogosławił je i kazał podać staroście weselnemu. Dokonał wówczas swojego pierwszego cudu. Po tym incydencie zaczął na nowo nauczać, uzdrawiać, czynić liczne cuda i wzywać do nawrócenia pogan. Pewnego razu wziął ze sobą dwóch uczniów na górę Tabor gdzie dokonało się Jego przemienienie. Jezus przeczuwał że już niedługo będzie musiał oddać życie za grzechy wszystkich ludzi więc zebrał uczniów w wieczerniku i spożyli oni ostatnią wieczerze, podczas której ustanowił sakrament Eucharystii. Po wieczerzy Jezus udał się na górę oliwną i modlił się tak mocno że z jego czoła spływał krwawy pot. Wczesnym rankiem Judasz przyprowadził do ogrodu żołnierzy i pocałunkiem zdradził Jezusa. Na zebraniu publicznym Piłat nakazał ubiczować Jezusa jednak żołnierze chcąc sie zabawić ukoronowali go cierniem i znów zaprowadzili do Piłata który to nakazał go ukrzyżować. Jezus wziął ciężkie drzewo krzyża na swoje ramiona i szedł na Golgotę. Po drodze trzy razy upadł, spotkał Szymona Cyrenejczyka który pomógł mu przez chwilę nieść krzyż oraz Weronikę która otarła mu twarz. Na golgocie zdarli z niego szaty i przybili do krzyża. A od godz. 3 do 6 mrok ogarnął całą ziemie. Jednak 3 dnia zmartwychwstał ukazał sie uczniom i Matce a 40 dni po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba aby siedzieć po prawicy ojca. 10 dni później w dzień pięćdziesiątnicy Duch Święty został zesłany na wszystkich którzy przebywali w wieczerniku i każdy z nich zaczął przemawiać w innym języku. Po pewnym czasie Maryja została wzięta z duszą i ciałem do nieba gdzie teraz króluje niebem i ziemią.

1 5 1