7. JEzus narodził się w Betlejem; jaka inna osoba narodziła się tam o wiele wcześniej, a której potomkiem był Jezus?
8. Jaka jest w przybliżeniu odległosc między Nazaretem a Jerozolimą ?
9. Kiedy Żydzi udawali się do Jerozolimy, ażeby wielbic Boga ?
10. Opowiedz fragment Ewangelii, w którym Jezus nagle się ,,gubi'' i zostaje odnaleziony w świątyni.
11. Jaką naukę chciał nam dac Jezus swoim postępowaniem i słowami?
12. Co zrobił Jezus podczas długich lat spędzonych w Nazarecie ?
13. Co mówi nam Ewangelia o pracy?

2

Odpowiedzi

2010-01-03T11:14:44+01:00
7. Dawid
8.ok.120km
9. podczas Paschy
10. Gdy Jezus miał 12 lat wspólnie z rodzicami udał się do Jeruzalem na Święto Paschy. Kiedy Jego Rodzice wracali [do domu] po skończonych uroczystościach Jezus został w Jerozolimie, lecz Oni tego nie zauważyli. Przypuszczali, że jest w towarzystwie pątników, przeszli więc dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Józef i Maryja nie znaleźli jednak Jezusa. Wtedy wrócili do Jeruzalem i tam Go szukali. Odnaleźli Go dopiero po trzech dniach, siedzącego w świątyni między nauczycielami, gdzie uważnie im się przysłuchiwał i zadawał pytania. Ci, którzy Go słuchali byli zdumieni odpowiedziami i bystrością Jego umysłu. Jego odpowiedzi, na zadawane pytania, wprawiały wszystkich w zdumienie. Maryja kieruje do Syna słowa pełne boleści. Odpowiedź Jezusa była jednak niezrozumiała, ani dla Maryi, ani dla Józefa.
Później Jezus wrócił do Nazaretu z Rodzicami. A Matka Jego-Maryja przechowywała w sercu swoim wszystkie te słowa i zdarzenia. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga.
11.w załączniku
12.w załączniku
13.w załączniku
1 1 1
2010-01-03T16:51:14+01:00
7.mAryja lub JóZEF
8.NIEWIELKA
9.na świeto paschy
10. jezus z rodziną udaje sie do jerozolimy na święto paschy po czym zostają tam pare dni w drodze [powrotnej maryja zauwarza znikniecie syna i zaczyna go szukac lecz go nieodnajduje wiec razem z Józefem zaczynają podąrzac w droge powrotną do jerozolimy gdzie znajdują jezusa w synagodze razem z wielkimi uczonymi którzy są zdziwieni jego ogromną wiedzą.
11.naukę miłości,wiary i nadzieji.
12.nauczał
13.zgodnie z 3 przykazaniem że wolno nam pracowac w tygodniu ale w niedziele mamy odpoczywac tak jak bóg w trakcie 7 dnioowego tworzenia świata


ps mam nadzieje że dobrze i dostaniesz 6 ;P