Odpowiedzi

2010-01-03T17:47:42+01:00
Współcześnie mało jest dobrze wychowanych nastolatków, jednakże można spotkać się z nimi w miejscach publicznych.
Często używamy komunikacji miejskiej, ale najczęściej to my siedzimy, a starsze osoby podpierają się o siedzenia, bo nikt nie jest wstanie ustąpić im miejsca. Dobrze wychowany nastolatek powinien ustąpić komuś miejsce. Dobrze wychowany nastolatek nie będzie odzywał się kiedy to niepotrzebne, nie będzie komentował złośliwie różnych spraw, na lekcji nie będzie przeszkadzał nauczycielowi. Dobrze wychowany nastolatek przepuści inną osobę w drzwiach, pomoże nieść siatki z zakupami.
Dzisiaj naprawdę mało jest takich osób. Jednakże to nie znaczy, że tak musi zostać. Możemy sami nabrać trochę kultury i zacząć pomagać innym ludziom.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T18:00:15+01:00
Napisz wypracowanie na temat:Jaki jest współczesny dobrze wychowany nastolatek?

W dzisiejszych czasach liczba "dobrze wychowanych nastolatków" niestety maleje. Dlaczego? Szczególny wpływ mają na to alkohol, papierosy, narkotyki. Na pamięć już znamy ten schemat. Wracając jednak do tematu mego wypracowania. Na szczęście nie wszyscy młodzi ludzie ulegają tej pokusie. Dobrze wychowany nastolatek nie pije, nie pali, "nie bierze". Jadąc autobusem to on najczęściej ustępuje miejsca osobie starszej, ale nie tylko. Ustępuje go też pani z siatkami zakupów. Dobrze wychowany nastolatek nie komentuje złośliwie, nikomu nie dokucza, nie przeklina, jak i nie naśmiewa się z kogoś. Ważne jest też, że owy młodzieniec na lekcji nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć. Każdy nastolatek może przestać "brać, palić, pić". Wystarczy odrobina chęci i na świecie będzie lepiej. :)

Pozdrawiam!