Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T17:45:03+01:00
Zastanówmy się nad pytaniem: Dlaczego ludzie lubią komedie?
Cóż, odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. W dzisiejszych czasach nie jest prosto przeżyć. Nie ma pracy, jest duże bezrobocie, więc nie ma z czego śmiać się w rzeczywistości, dlatego ludzie tak chętnie oglądają komedie, aby oderwać się od otaczającej nas szarej rzeczywistości. Jednak aby odpowiedzieć szczegółowo na tak postanowione pytanie, trzeba zadać sobie inne. A mianowiecie, co cechuje komedię?
Otóż, komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i pomyślne zakończenie dla bohaterów. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
Jak widać, komedia to coś lekkiego, zabawnego co tak często teraz brakuje w naszej codzienności. Przyjrzyjmy się jakiejś komedii aby zobaczyć co ona ma w sobie, że ludzie lubią je oglądać.
Jako pierwsza niech będzie komedia „Akademia Policyjna”
W tym filmie jest sporo śmiesznych momentów, które pomagają oderwać się od rzeczywistości i które cechuje luz i spokój. Nie można ukazanych tam sytuacji doświadczyć osobiście, ale można je przeżyć razem z bohaterami, odnajdujemy tam ich wady, zalety, poczucie humory, upodobania. Innymi słowy poznajemy cały klimat jaki jest w danym miejscu czyli w Akademi.
Inna komedia „Kewin sam w domu”. Dlaczego ludzie ją oglądają, chociaż leci co roku w telewizji? Jest ona już znana wszystkim, jednak ile razy oglądamy Kevina jak wymyśla plan przechytrzenia złodziei tyle samo razy śmiejemy się. Kevin pokazuje zaradność i głupotę. Można pośmiać się z bandytów, którzy nie umieją poradzić sobie z dziewięciolatkiem.
Film pozwala się odprężyć po całym dniu ciężkiej pracy, nauki, treningu czy kłótni z rodzeństwem. Komedia jest po to, żeby ludzie mogli psychicznie rozluźnić się i uspokoić.
Jak widać, komedie stworzone są po to, żeby ułatwić ludziom życie. Dzięki nim możemy odpocząć, naładować baterie czy uspokoić się po męczącym dniu. Nie musimy za bardzo skupiać się na fabule filmu, ponieważ są ona zrozumiałe dla wszystkich. Może oglądać je cała rodzina i w ten sposób, również zawiązywane są więzy rodzinne. Ludzie sięgają po komedie, bo one je odprężają, nie powodują bólu głowy i nie mają zawiłych wątków, których nie można rozgryźć.
5 2 5