Odpowiedzi

2010-01-02T16:54:18+01:00
Http://www.newsweek.pl/?gclid=CPDbwr6Hhp8CFUOFzAodzDnRNA

i:

http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?dxx=91794&s.si%28navigation%29.navigationEnabled=true&s.sm.query=informacje%20z%20ca%C5%82ego%20tygodnia


gdybym miała pisać zeszloby mi sie.. więc masz linki

licze na naj^^:)
prosze:)
pzdr;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T16:57:47+01:00
29 grudnia

1.W Chinach we wtorek rano o 10:30 czasu lokalnego (3:30 czasu polskiego) wykonano pierwszą od pół wieku karę śmierci na obywatelu kraju europejskiego. Mimo wielu apelacji władze chińskie nie zgodziły się na ułaskawienie.

53-letni Brytyjczyk Akmal Shaikh został stracony w Chinach. O jego ułaskawienie starał się nie tylko rząd w Londynie, ale też liczne organizacje broniące praw człowieka. Szef rządu brytyjskiego Gordon Brown wielokrotnie rozmawiał na ten temat z premierem Chin Wenem Jiabao. - W najostrzejszych słowach potępiam egzekucję Akmala Shaikha; jestem wstrząśnięty i rozczarowany, że nasze wytrwałe apele o łaskę nie zostały rozpatrzone. Szczególnie niepokoi mnie to, że nie skontrolowano stanu zdrowia psychicznego skazańca - napisał w oświadczeniu Brown.

2. Somalijscy piraci porwali wczoraj wieczorem (28 XII) dwa statki. Są nimi płynący z Hiszpanii do Tajlandii brytyjski chemikaliowiec "St. James Park" z 26-osobową załogą, wśród której są Polacy oraz panamska jednostka. Po otrzymaniu okupu morscy terroryści zwolnili natomiast singapurski statek porwany 15 października.

30 grudnia

1.W Iraku uwolniono Brytyjczyka Petera Moore, który został uprowadzony przez islamskich rebeliantów w 2007 roku. Brytyjczyk był najdłużej przetrzymywanym zakładnikiem w Iraku.

Brytyjczyk, pracujący w Iraku jako programista komputerowy, został porwany 29 maja 2007 z siedziby Ministerstwa Finansów w Bagdadzie wraz z czterema ochroniarzami. Ciała zastrzelonych ochroniarzy Jasona Swindlehursta, Jasona Creswella oraz Aleca Maclachlana przekazano władzom w Londynie w tym roku. Czwarty ochroniarz Alan McMenemy, prawdopodobnie też został zamordowany, jednak jego ciała nie odnaleziono. Porywacze utrzymują, iż Jason Swindlehurst popełnił 25 maja 2008 samobójstwo.

2. 29 grudnia 2009 do Poznania przybyło ok. 30 000 młodych aby brać udział w Europejskich Spotkaniach Młodych. Również śremska parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa gości pielgrzymów. 30 grudnia rozpoczęły się pierwsze modlitwy i spotkania w grupach. Kolejne modlitwy jutro i w sobotę. W Sylwestra o godzinie 22.30 odbędzie się czuwanie w intencji pokoju, a po nim zabawa pn. „Święto Narodów”. W Nowy Rok o 10.15 odbędzie się uroczysta msza święta. Popołudnia goście spędzają w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Paryż, Warszawa, Londyn, Bruksela, Rzym, Budapeszt, Genewa, Barcelona… Każdego roku w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Taizé organizuje spotkania europejskie w jednym z głównych miast Europy. Tysiące młodych ludzi z Europy i z innych kontynentów uczestniczy w kolejnych etapach "pielgrzymki zaufania przez ziemię".

31 grudnia

1. W 2009 roku podczas wykonywania zawodowych obowiązków zginęło 77 dziennikarzy. Liczba ta jest większa o 17 zabitych w porównaniu z bilansem 2008 roku.

Tak duża liczba zabitych jest jest przede wszystkim konsekwencją filipińskiej masakry z 23 listopada. Wówczas porwano i zamordowano 30 dziennikarzy, którzy zamierzali informować o kampanii wyborczej kandydata na gubernatora.

Najniebezpieczniejszymi krajami okazały się Somalia, Pakistan oraz Rosja. Podczas dokumentowania somalijskiej wojny domowej życie straciło 9 dziennikarzy. W Pakistanie i Rosji zginęło po 5 reporterów.

2. Od kilku dni radiowa Trójka ma nowego szefa, którym został rekomendowany przez PiS Jacek Sobala. Nominacja budzi emocje wśród słuchaczy, którzy źle wspominają działalność nowego szefa Trójki z poprzednich anten (m.in. Radia BiS i radiowej Jedynki).

1 stycznia

1. Łaszczów, Radłów, Kołaczyce, Przecław, Szepietowo i Tychowo uzyskały prawa miejskie 1 stycznia 2010 roku. Od tego dnia weszły także inne zmiany administracyjne.

Oprócz nadania praw miejskich z map znikło kilka wiosek. Przemyśl wchłonął wioskę Kruhel Wielki, natomiast do Rzeszowa przyłączyły się miejscowości Miłocin, Budziwój. Podobna sytuacja jest w woj, pomorskim, gdzie Reda powiększyła się o tereny wioski Moście Błota, a w zachodniopomorskim częścią Koszalina jest teraz Jamno i Łabusz.

2. W Pakistanie w miejscowości Lakki Marwat doszło do samobójczego zamachu, w wyniku którego życie straciło co najmniej 40 osób.

Zamachowiec-samobójca wysadził w powietrze wyładowany materiałami wybuchowymi samochód, który był zaparkowany w pobliżu boiska do siatkówki, na którym organizowany był turniej.
2010-01-02T17:39:26+01:00

1.W Chinach we wtorek wykonano karę śmierci na europejskim obywatelu.

2. Somalijscy piraci porwali dwa statki. Wśród ludzi na porwanych statkach byli również Polacy. Po otrzymaniu okupu złodzieje uwolinili w zamian singapurski statek porwany 15 października.

3. Do Poznania przybyło ok. 30 000 młodych ludzi aby wziąć udział w Europejskich Spotkaniach Młodych. Modlitwy rozpoczęły się 30 grudnia.

4. Według przeprowadzonych badań i podsumowań w 2009 roku zginęło wiele więcej dziennikarzy niż w poprzednich latach.

5. W Pakistanie doszło do zamachu, w wyniku którego życie straciło co najmniej 40 osób. Zamachu nie dokonał nikt z bazy ale nie wyklucza się że zamachowcowi pomógł zdrajca wśród żołnierzy .

to takie najważniejsze ze świata ;)