Odpowiedzi

2010-01-03T12:11:14+01:00
Pytanie, na które odpowiem w tej rozprawce jest: Jakie trzy książki najlepiej zabrać na bezludną wyspę?
Otóż bezludna wyspa jest wyspą najprawdopodobniej ciepłą, która dostarcza na pożywienia w charakterze owoców. Posiada wodę w której możemy się wykąpać. Najprawdopodobniej jest też woda pitna. Natomiast te wszystkie rzeczy nie zaspokoją naszej nudy.
Wybierając się na bezludną wyspę najlepiej jest zabrać ze sobą książki, które są interesujące, nie za krótkie oraz mające jakąś puentę, pouczenie. Jedna z nich może być książką opisującą życie na jakiejś wyspie. Pomoże ona nam łatwiej żyć na takiej wyspie.
Pierwszą książką jaką bym wzięła ze sobą na bezludną wyspę byłaby to książka Henryka Sienkiewicza pt: " W pustyni i puszczy". Jest ona długa, ciekawa i na pewno zabierze nas w podróż z bohaterami.
Drugą książką jaką bym wzięła byłaby książka Defoe'a pt: "Robinson Cruzoe" Przedstawia ona przygodą mężczyzny na bezludnej wyspie. Pokazuje jak radzi sobie z życiem i jek stara wrócić do domu. Na pewno wciągnęła by nas w tę opowieść.
Trzecia książką jaką bym wzięła byłaby kśążka którą lubie i polecam innym czytelnikom książek. Jest to książka Stephanie Mayer pt: "Intruz". Jest to ostatnio najlepsza pisarka, która tworzy historię życia ludzi, których będę bardzo chętna poznać.
Te trzy książki zabrałabym na bezludną wyspę, ponieważ są pouczające, interesujące i na pewno dzięki nimi nie będę się nudzić.
4 5 4
2010-01-03T13:20:31+01:00
Napisz rozprawkę- jakie trzy książki najlepiej zabrać na bezludną wyspę.

Bezludna wyspa.. z czym nam się kojarzy? Otóż kojarzy nam się z samotnością.. owocami, ciepłem. No właśnie .. samotnością. Wybierając się tam powinniśmy zaopatrzyć się w książki, które nie będą krótkie- wręcz przeciwnie. Powinny być grube i bardzo długie. Powinny również być interesujące i dawać nam do myślenia. Powinny zawierać puentę. Książkę jaką bym ze sobą zabrała na pewno byłaby to szkolna lektura "Robinson Cruzoe". Dlaczego? Ponieważ przedstawia ona przygody pewnego mężczyzny, który radzi sobie z coraz to nowszymi przeszkodami na swej drodze. Kolejną książką, jaką wzięłabym na bezludną wyspę byłaby to książka " W pustyni i puszczy " H.Sienkiewicza. Natomiast trzecią książką, jaką bym zabrała, byłaby to książka "Krzyżacy" również H. Sienkiewicza. Jest ona bardzo długa. Ma charakter historyczny i dużo bym się z niej dowiedziała. Myślę, że to byłyby najodpowiedniejsze książki na wyprawę na bezludną wyspę.

Pozdrawiam :)
4 5 4
2010-01-03T15:50:24+01:00
Pytanie, na które odpowiadam brzmi: "Jakie trzy książki zabrałabyś na bezludną wyspę?".
Bezludna wyspa? Hmm... Kojarzy mi się to z samotnością, więc wybrałabym książki, w których występuje wiele bohaterów oraz wiodą oni ciekawe życie, więc taką książką może być któraś z części Sagi Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer. Mogłabym też zabrać książkę, która opowiada o życiu na takiej wyspie, a najlepszym przykładem jest "Robinson Cruzoe". Dlaczego? Jest ciekawa oraz podsunęłaby mi wiele pomysłów. Jednakże jeśli ktoś nie lubi tego bohatera, mógłby zabrać ze sobą książkę "W Pustyni i w Puszczy" H. Sienkiewicza. Trzecią książką, którą chętnie bym zabrała to "Intruz" Stephenie Meyer. Tak samo jak pierwsza książka oddaliłaby mnie od samotność. Jednakże nie mogę zabrać tych wszystkich książek, więc moje zestawienie, to:
"Przed Świtem" Stephenie Meyer
"Robinson Cruzoe" Daniela Defoe
"Intruz" Stephenie Meyer