Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T17:55:13+01:00
---->Historia Jacek Soplica jest wielu ludziom dobrze znana. Niektórzy uważają, że jest on postacią negatywna, a niektórzy, że odkupił swoje grzechy i zadośćuczynił wszystkie złe czyny, narażając swoje życie i należy do postaci pozytywnych. Osobiście należę do osób, które uważają go za dobrego.
----> Każdy w swoim życiu popełnia jakieś błędy. Przykładem jest Jacek Soplica. Zabił człowieka, co jest bardzo złym i niedopuszczalnym czynem, ale moim zdaniem zasłużył na wybaczenie.
Najważniejszym czynem, za który powinno się szanować Jacka Soplicę jest to, że poddał się ekspiacji po tym, jak zabił Stolnika. Czuł, że musi odpokutować swoje winy. Miało to pokazać to, że bardzo żałował swojego czynu.Wstępując do klasztoru, przyjął imię księdza Robaka na znak, że jest tylko „nędznym robakiem”. Zaczął utożsamiać się z czymś brudnym, złym, czymś co pochodzi z ziemi. Był również emisariuszem. Narażał swoje życie dla dobra państwa. W wielu sytuacjach również pokazał swoją odwagę i gotowość do poświęceń. Zabił człowieka, lecz później sam narażał życie ratując Hrabiego. Jest on bohaterem dynamicznym, który ze złego, pysznego, awanturniczego człowieka staje się dobrym, pokornym pomagającym innym człowiekiem.
----> Uważam, że ludzie powinni zmienić swoje podejście do tego bohatera, gdyż pokazał i udowodnił nam, że mimo wielu błędów trzeba się podnieść i nie popełniać tego błędu drugi raz oraz zadośćuczynił wszystkie czyny bliźnim, choć jest to prawie niewykonalne. Jacek Soplica zasługuje na szacunek, ale i na potępienie. Każdy człowiek, który źle robi, ma możliwość naprawienia swoich win, jeżeli tylko będzie chciał.

Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na najlepszą, gdyż ja sama pisałam a koleżanka nade mną zerżnęła wszystko z internetu. Pozdrawiam :]

PS. (----> oznacza akapity)
2 4 2