Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T18:59:45+01:00
Syn marnotrwany - jest to osoba, która popełniła błąd ale potrafiła się do niego przyznać. W bibli młodzieniec, który opuścił ojca bo chciał byc samodzielny ale nie udało mu się więc wrócił w rodzinne strony i przyznał się do porażki.

hiobowa wiesc -jest to smutna lub nawet tragiczna wieść, Hiob był szczęliwy i bogaty ale Bóg pozbawił go tego i obdarzył go straszną chorobą. Mimo wszystko zaufał Bogu przez co odzyskał szczęście i rodzinę podwójnie.

wieza Babel - miejsce gdzie można usłyszec wiele jezykow na raz. Ludzie poprzez swoją głupotę chcieli zbudowac wieże siegającą nieba Bóg zas aby im w tym przeszkodzić pomieszał ich języki. Mówi się ze od tej pory istnieją rózne języki swiata.
2010-01-02T19:08:03+01:00
1. syn marnotrawny to frazeologizm człowieka, który pomimo życia w dostatku i szczęśliwej rodzinie, postanowił życ nieodpowiedzialnie na własną rękę. to była pochopna i bezmyslna decyzja. kiedy odwrócił sie od ojca po pewnym czasie stracił wszystkie pieniądze i odeszli od niego nieszczerzy przyjaciele. przejrzał na oczy i ujrzał jaki błąd popełnił. pełen pokory i uniżenia wrócił do domu ojca mysląc ze ten go nie ptrzyjmnie.Ojciec przywitał marnotrawnego syna z miłością i troską, czekał, aż on wróci do niego.
2 to jest przynoszenie najgorszych wieści. w ksiedze Hioba to jest utrata domu i rodziny.
3 to uosobienie egoizmu i pychy człowieka. Wieża babel była budowana z myslą objęcia tronu bozego w niebie przez ludzi. miała dosięgać bram nieba.