Aliaune Badara Akon Thiam, better known by his middle and stage name Akon (pronounced /ˈeɪkɒn/),[1] is a Senegalese-American R&B singer-songwriter, record producer, businessman, and philanthropist. He rose to prominence in 2004 following the release of "Locked Up”, the first single from his debut album Trouble. His second album, Konvicted, earned him a Grammy Award nomination of the single "Smack That". He has since founded two record labels, Konvict Muzik and Kon Live Distribution. He is known as one of the most successful and versatile R&B singers of the 21st century, grossing over 30 million dollars a year according to Forbes. Akon often sings hooks for other artists and is currently accredited with over 200 guest appearances and 36 Billboard Hot 100 songs. He is the first solo artist to hold both the number one and two spots simultaneously on the Billboard Hot 100 charts twice.[2] He has had 6 Grammy Awards Nominations and has produced many hits for artist such as Lady Gaga, T-Pain, Leona Lewis.


bardzo prosze o szybkie przetlumaczeniei mam prosbe oprocz przetlumaczenia jak ktos cos jeszcze wie o akonie to bardzo prosze o dopisanie tego po angielsku i po polsku potrzebne na poniedzialek z gory dziekuje

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T18:39:28+01:00
Aliaune Badara Akon Thiam, bardziej znany ze swojego środkowego imienia - Akon (czytane /ˈeɪkɒn/), jest senegalsko-amerykańskim piosenkarzem, pisarzem piosenek, producentem piosenek, biznesmenem i filantropą. Spowodował wzrost swojej pozycji w 2004 utworem mówiącym o uwolnieniu "Locked Up”, singlem z debiutanckiego albumu Trouble. Jego drugi album, Konvicted, przyniósł mu nominację do nagrody Grammy za piosenkę "Smack That". Do tej pory używa dwóch przypisów Konvict Muzik i Kon Live Distribution. Jest znany jako odnoszący największe sukcesy muzyk R&B 21 wieku, zarabiając 30 milionów dolarów zgodnie z gazetą Forbes. Akon często śpiewa wstawki u innych artystów i jest obecnie na 200 gościnnych nagraniach i 36 gorących hitach. Jest też pierwszym artystą, który na liście przebojów miał dwa hity, jeden na pierwszym i drugi na drugim miejscu.Otrzymał 6 nominacji do nagród Grammy i wyprodukował hity m.in dla Lady Gagi, T-Paina i Leony Lewis.
2010-01-02T19:09:13+01:00
Aliaune Badara Akon Thiam, lepiej znany z imienia Akon, które jest jego drugim imieniem i zarazem scenicznym (wymowa /ˈeɪkɒn/). Jest senegalsko-amerykańskim piosenkarzem i autorem piosenek R&B, wytwórca płyt, biznesmen i filantrop. Jego sława wzrosła po wydaniu debiutanckiego singla w 2004 "Locked up" z płyty Trouble. Dzięki drugiemu albumowi Konvicted dostał naminację Grammy Awards za singiel "Smack That" . Wydał od tego czasu 2 nowe płyty. Konvict Muzik i Kon Live Distribution. Jeden z najbardziej znanych, odnoszących sukces, wszechstronnych piosenkarzy R&B 21 wieku, zarabia powyżej 30 mln dolarów rocznie (według Forbes).Akon często śpiewa(hmm tu ciężko mi to nazwać, chodzi o to że śpiewa w jakiejś piosence innego wykonawcy co nadaje tej piosence klimatu i czyni ją atrakcyjniejszą) i gościnnie brał udzial w ponad 200 takowych piosenkach:) z czego 36 które pojawiło się w setce najgorętszych piosenek Billboardu. Jest pierwszym solowym artystą , którego piosenki zajęły jednocześnie 1 i 2 miejsce w najgorętszych piosenkach Billboardu ( dwokrotnieto zanotowano) Miał 6 nominacji do nagrody Grammy i wyprodukował wiele hitów dla artystów jak Lady Gaga, T-PAin, Leona Lewis.