Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T18:44:54+01:00
1. Walki miały charakter obronny,miały trwać kilka godzin,ale trwały tydzień:D.
2.Postawa Francji i Wlk. Brytanii jest niegodna ,zostawili Nas na pastwę losu pomimo podpisanych wcześniej zobowiązań,liczyli na dalsze układy z Niemcami podczas ,gdy My przelewaliśmy swoją krew w obronie Naszej Ojczyzny.
5 5 5
2010-01-02T19:37:29+01:00
Walki na Westerplatte we wrześniu 1939 roku ze strony polskiej miały typowo obronny charakter. Bronił się oddział zaledwie 182 polskich żołnierzy ze składnicy wojskowo tranzytowej. Do swojej dyspozycji mieli rozbudowany system schronów i obiektów wojskowych. A ich uzbrojenie pozwalało tylko na obronę swoich pozycji. Niemcy zaś byli stroną atakującą korzystając z ogromnej siły ognia swojego pancernika Schlezwig Holsztajn mogli bez problemu być stroną atakującą. Dodatkowo piechotę wspomagało lotnictwo dające Niemcom ogromną przewagę. Polscy żołnierze mieli się bronić tylko 12 godzin wytrzymali ponad tydzień morderczych niemieckich ataków. Przy tak ogromnej i nieporównywalnej przewadze ze strony Niemieckiej polscy żołnierze mogli tylko pokazać wielki chart ducha męstwo i bohaterstwo na polu walki.

Nasi sojusznicy to jest Francja i Wielka Brytania niestety nie zdali swojego egzaminu we wrześniu 1939. Nie wypełnili swoich sojuszniczych zobowiązań wobec Polski. Pozostawili Polskie wojsko na niechybną przegraną. Warto przypomnieć że sama armia francuska miała siły wojskowe porównywalne z niemieckim Wermachtem.Tak haniebna zdrada ze strony naszych ''sojuszników'' nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona.Pociągła za sobą klęskę polskiego wojska oraz niezliczone cierpienia i mordy jakie spadły na polaków i polskie społeczeństwo w czasie całej okupacji hitlerowskiej.
3 4 3