WYPRACOWANIE!!! plusy i minusy życia w dyżym mieście
w wypracowaniu ma się znajdować :
1) przedstawienie tematu (przynajmniej 15słów
2) plusy i zalety (50słów)
3) minusy wady (50......)
4) podsumowanie (15.....)
od razu zaznaczam że mniej niż 130 słów nie biorę pod uwagę!
z góry dzięki za fatyge :)
uważam że 50 pkt za takie wypracowanie to uczciwa cena

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T09:31:32+01:00
W moim pracy pragnę przedstawic krótko zarówno zalety jak i wady,wiążące się z zamieszkiwaniem w wielkim mieście.
Mieszkam w dużym mieście i wiele zalet dostrzegam,które są warte opowiedzenia.Główną zaletą według mnie jest szeroki dostęp do kultury,jest wiele miejsc,które nie tylko warto zobaczyc,lecz także poznac ich historię.
Muzea,kina,teatry i wielkie imprezy towarzyszące naszemu zyciu,to miejsca w których mamy możliwośc poznania wielu ciekawych ludzi,zobaczenia tego czym na codzień się zajmują,poznania ich pasji.
Zaletą jest również szeroki dostęp do służby zdrowia,szkolnictwa w zakresie zarówno podstawowym jak i wyższym.W dużych miastach stają się obecnie bardzo popularne tzw.ścieżki rowerowe,które są nie tylko formą rozrywki,ale także sposobem na spedzenie czasu z rodziną,przyjaciółmi.
Wadą wielkich miast jest według mnie zbyt duża ilośc sklepów,hipermarketów,które szukając potencjalnych klientów,często wprowadzają promocje,które niekiedy są nimi tylko z nazwy.Wielkie miasta to zagrożenie dla ludzi,ze względu na dużą emisję szkodliwych substancji(spaliny,nieodpowiednie składowanie odpadów produkcyjnych).
Zapewne wielu zgodzi się ze mną,że życie w mieście,w którym byłoby mniej samochodów,sklepów,jak również miejsc w których nadużywa się alkoholu i nie tylko byłoby spokojniejsze,mielibyśmy więcej czasu na miłe i spokojne życie,w którym nie byłoby ciągłej bieganiny i zabiegania o lepszy byt,czas swój moglibyśmy bardziej w pełni wykorzystywac,okazywac radośc z każdej błachostki.
Tak na marginesie życie w wielkim mieście często nie jest naszym dobrowolnym wyborem,lecz często jest spowodowane tym,że tam uczymy się,pracujemy.Lecz jeśli mamy tylko taką możliwośc korzystajmy z dobrodziejstwa natury,zostawmy samochody,nie wsiadajmy do autobusu czy do tramwaju,lecz zróbmy sobie pieszą wycieczkę,by móc aktywnie odpocząc w zaciszu jakiegoś parku,czy w zoo.
4 4 4