Przetłumacz tekst na język angielski ( tylko w dobrych czasach gramatycznych proszę ;))

Lubię robić wiele rzeczy . Lubię długo spać rano i późno chodzić do łóżka. Lubię długo oglądać telewizję . Lubię czytać komiksy i czasopisma dla młodzieży uwielbiam gry komputerowe, mogę w nie grać godzinami. Lubię jeść fast food.Moje przysmaki to cheeseburgery i frytki. Lubię grać w koszykówkę pływać i jeździć na nartach lubię też czytać czasopisma o sporcie. Jest również parę rzeczy których nie lubię robić. Nie lubię odwiedzać moich dziadków , są tacy nudni, ciągle tylko o polityce i przez cały czas pytają się mnie o szkołę i moje oceny.Nie lubię też całować cioci Wiesi kiedy przychodzi z wizytą . Nie lubię się bawić z moją małą siostrą chociaż czasami to może być miłe . Nie lubię jeść kapusty i cebuli i nie znoszę pić mleka. Moja mama uważa że mleko jest bardzo zdrowe ale ja tak nie uważam. Nie lubię sprzątać swojego pokoju i nie lubię pomagać mamie w kuchni. Ale najbardziej ze wszystkiego nie znoszę uczyć się historii.

3

Odpowiedzi

2010-01-02T19:29:17+01:00
I like do many things. I like sleeping a long time in the morning and going to bed late. I like watching TV fot a long time. I like reading magazines for teenagers. I love computer games and I can play them for hours. I like eating fast food. My favourite are cheeseburgers and chips. I like playing basketball, swimming and skiing I like reading sport magazines too. There are some things which I don't like doing. I don't like visiting my grandparents, they are so boring, they are talking only about politics and asking me about school and marks. I don't like kissing aunt Wiesia when she visits me.I don't like playing with my little sister, but sometimes it can be fun.I don't like eating cabbage and onion and i hate drinking milk. My mum thinks that drinking milk is very good but I don't think so. I don't like cleaning my room and helping my mother in the kitchen. But the most of all I hate learning history.
2 4 2
2010-01-02T19:46:05+01:00
I like doing many things. I like sleeping a long time in the morning and going to bed late. I like watching TV for a long time. I like reading magazines for teenagers. I love computer games and I can playing them for hours. I like eating fast food. My favourite foodare cheeseburgers and chips. I like playing basketball, swimming and sking I like reading sport magazines too. There are some things which I don't like doing. I don't like visiting my grandparents, they are so boring, they are talking only about politics and asking me about school and marks. I don't like kissing aunt Wiesia when she visits me.I don't like playing with my little sister, but sometimes it can be nice.I don't like eating cabbage and onion and I hate drinking milk. My mum thinks that drinking milk is very good but I don't think so. I don't like cleaning my room and helping my mother in the kitchen. But the most of all I hate learning history.
2 3 2
2010-01-02T23:09:51+01:00
I like to do many things. I like to sleep long in the morning and go to bed late. I like a long time to watch TV. I like to read comic books and magazines for teenagers love computer games, I can not play for hours. I like to eat fast food. My delicacies are cheeseburgers and fries. I like playing basketball and swimming skiing I like to read magazines about sports. It is also a few things that I do not like to do. I do not like to visit my grandparents are so boring, still only about politics and all the time ask me about school and my grades. I do not like it when you kiss her aunt SOUTH comes to visit. I do not like to play with my little sister, although sometimes it might be nice. I do not like to eat cabbage and onions and do not like to drink milk. My mom believes that milk is very healthy but I do not think so. I do not like cleaning your room and do not like to help mom in the kitchen. But most of all I hate to study history.
2 3 2