Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T23:02:29+01:00
Felieton
Przemoc w szkole
Wystarczy przespacerować się podczas przerwy szkolnej, po korytarzach, czy po boisku szkolnym, aby być świadkiem wielu niepokojących rzeczy. Gdy dyżurujący nauczyciel nie widzi, uczniowie wdają się w bójki. O tyle niepokojące jest to, ze starsi biją młodszych. Są takie bójki, które kończą się tylko lekkimi zadrapaniami, ale są i takie przy których niektórzy są nawet ranni.
Chciałabym tez zwrócić uwagę na to, że istnieje nie tylko przemoc fizyczna, ale także i psychiczna. Uczniowie dręczą, wyśmiewają i wykorzystują nieśmiałe i wstydliwe osoby. Kpią sobie z nich i robią im wstyd przy innych ludziach. Nikt tym dręczonym osobom nie chce pomóc. Niektórzy boją się tego, a niektórzy wolą po prostu udawać, że nic nie widzą. Dręczone osoby często się załamują i mogą popełnić samobójstwo. Dużym problemem w szkołach jest także wyśmiewanie się z uczniów pochodzących z rodzin mniej zamożnych, przecież to nie wina dziecka, ile zarabiają jego rodzice.
Uważam, ze nie powinno tak być!!! Wszyscy mają takie same prawa. Czy ktoś jest ładny czy brzydki, bogaty czy biedny, jest człowiekiem jak my wszyscy, dlatego nie traktujmy innych gorzej !!
5 4 5