Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-02T21:23:40+01:00
Jest wiele pozytywnych askpektów uprawiania sportu:

- Poprawa wytrzymałości i siły systemu mięśniowego
- Wzmocnienie stawów
- Uniknięcie wielu chorób
- Muskularna, smukła, piękna sylwetka
- Wyleczenie się z chorób już istniejących
- Zdrowie i lepsze samopoczucie na co dzień
- Poprawa koordynacji ruchowej
- Sport nic nie kosztuje
- Sport niekiedy przedłuża życie
- Stabilizacja ciśnienia krwi,obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, zmniejszanie ryzyka zawału serca i udaru mózgu, zwiększenie wydolności mięśnia sercowego, polepszenie ukrwienia wszystkich organów wewnętrznych, tkanek i mięśni, a w efekcie – lepsze zaopatrzenie całego organizmu w tlen i składniki odżywcze.
- Wzmocnienie odpowrności
- Zwiększenie wydolności płuc
1 5 1
2010-01-02T21:31:07+01:00
Dzięki różnym sportom jesteśmy sprawniejsi i mocniejsi psychicznie. Każdy sport uczy nas czegoś. Na przykład lepszy czas w bieganiu uzyskujemy poprzez lepszą kondycję. Również pozytywem uprawiania np. siatkówki jest wyższy wyskok. Każda dyscyplina na świecie ma swoje pozytywy i dzięki nim stajemy się bardziej zdrowi.
2010-01-03T00:41:27+01:00
Uprawianie sportu jest bardzo wzne w zyciu człowieka . Ruch to zdrowie . Sport pozwala nam jednoczesnie zadbac o swoja sylwetke i oderwac sie na chwile od codziennosci np siedzenia przed komputerem czy tez od pracy biurowej . Kiedy systematycznie cwiczymy nasz organizm Hartuje sie . Wspomagamy układ kraenia i dlatego mozemy zapobiec roznego rodzaju chorobom takim jak nap spowodowana przez nadmiar cholesterolu miazdzyca . jezeli cwiczymy to nasze miesnie staja sie stabilne i przy dzwiganiu wiekszych ciezarow nie czujemy wysilku lub tez nie dostajemy zylakow na nogach z przeciazenia . wazne jest tez to aby czesto cwiczyc na swierzym powietrzu a nie tylko na silowni gdzie powietrze czesto jest suche i powoduje ze jestesmy sklonni do mniejszych wysilkow a nie wiekszych . Nalezy nie zapomniec oi sporcie wyczynowym gdzie czasem nie przynosi on pelnej satysfakcji a wiazany jest z praca bardzo ciezka , odzywkami i innymi sterydami , ktore w przedawkowaniu moga prowadzic nawet do smierci. nalezy cwiczyc ale z rozumem .