Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-02T22:16:56+01:00
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej pierwszego maja 2004 roku. Od tego wydarzenia minęło już pięć lat. Jest to więc czas na pewne podsumowania.
Polacy ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej zyskali wiele korzyści. Dużo nowych możliwości zostało otwartych przed młodymi ludźmi. Tak więc na przykład młodzież ucząca się może dostać stypendia, dzięki którym ma szansę na rozwój. Pieniądze otrzymane z tego rodzaju pomocy młodzi mogą przeznaczać na rozwijanie swoich pasji, umiejętności czy hobby. Fundusze te zazwyczaj przekazywane są na różnego rodzaju pomoce naukowe. Jednak stypendia nie zawsze przekazywane są w formie pieniędzy. Coraz częściej są one w formie wyjazdów za granicę. Taka forma pomaga nie tylko rozwijać swoje pasje lecz również pomaga w doskonaleniu nauki języków obcych, co jak wiemy w obecnych czasach jest bardzo ważne. Poprzez otwarcie granic między państwami młodzież może również uczyć się w zagranicznych szkołach, które często są na wyższym poziomie niż szkoły w Polsce. Posiadanie dyplomu z renomowanej zagranicznej szkoły może bardzo pomóc w dalszym życiu zawodowym. Młodzi ludzie, którzy chcą się uczyć a jednak nie maja na to pieniędzy mają szansę wyjechać do krajów Unii Europejskiej do pracy. Jak wiadomo poza granicami Polski można dużo zarobić. Jednak nie tylko pieniądze się liczą, doświadczenie w pracy może również okazać się bardzo pomocne. Młodzież, która ma zamiar założyć własne przedsiębiorstwo może również liczyć na pomoc płynącą z Unii Europejskiej. Dzięki różnego rodzaju projektom, jak na przykład :"Dotacje na innowacje" młodzi Polacy mogą zakładać własne firmy.
Jak widać młodzież z Polski przez te pięć lat członkostwa bardzo dużo otrzymała z Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że kolejne lata również będą tak owocne w pomoc jak lata ubiegłe.