Siemka,

muszę napisać zadanie z polskiego
temat brzmi:

"Napisz do popularnego czasopisma artykuł o parze literackiej lub historycznej, którą uważasz za niezwykłą"(np. coś z quo vadis, krzyżaków itp. w najgorszym wypadku coś o Romeo i Julii)

bardzo bym prosił aby zadanie nie było ściągane z innych stron. Użytkownicy którzy pisali już takie lepiej niech go nie piszą bo nie chce mieć tego samego co inni kumple z klasy;pp

zadanie musi mieć:
-tytuł,
-LEAD(ten wyróżniony tekst na początku)
-śródtytuły(ok 3)

tekst ma być długie ale nie bardzo długi. muszę je napisać na papierze kancelaryjnym;) na poniedziałek!

proszę na poważnie podejść do tego zadania;p
z góry dzięki!

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-02T22:56:04+01:00
Zbyszko i Danuśka bohaterowie książki pt. " Krzyżacy " autorstwa Henryka Sienkiewicza. Czy to prawdziwa miłość?

Zbyszko i Danuśka poznali się w Gospodzie "Pod Lutym Turem". Zbyszko jest młodym rycerzem, który wraz z wujkiem Maćkiem podróżuje i szuka przygód. Danuśka jest młodą dziewicą, która jest córką samego Juranda ze Spychowa, rycerza znanego wszędzie, rycerza, którego boją się inni. Danuśka gra na lirze i przepięknie śpiewa. Zbyszko zauważa ją i od razu się zakochuje...uważa ją za najpiękniejszą, wsłuchuje się w nuty i słowa pieśni. Jest wniebowzięty. Nagle jeden z rybałtów wstaje z ławy, na której Danuśka stoi i gra. Rybałt jest gruby. Ława się przechyla, a Danuśka zaczyna spadać. Zbyszko bez opamiętanie biegnie i łapie dziewczynę. Ta dziękuje mu. To początek ich znajomości. Następnie Zbyszko atakuje posła krzyżackiego Kuno von Liechtenstein. Ten pisze do Mistrza Krzyżackiego z prośbą ukarania młodego rycerzyka. Ten nakazuje karę śmierci. W ostatniej chwili przed karą śmierci, czyli ścięciem głowy Danuśka zarzuca mu na szyję wianek, co oznacza, że ratuje go od śmierci. Ten wdzięczny obiecuje być jej rycerzem, składa tzw. ślubowanie. Obiecuje być przy niej do końca życia, ratować i pomagać jej. Wszystko dzieje się tak nagle, Danuśka musi wyjechać do ojca, ten się jej oświadcza i biorą potajemnie ślub, wie tylko ksiądz, giermek Zbyszka - Hlava i księżna, która opiekuje się Danuśką. Potem mają wypadek, a Danuśka zostaje porwana. Po wielu miesiącach, a nawet latach Zbyszko odnajduje ją, chorą i białą jak sufit. Zbyszko nie potrafi odejść od Danuśki, aby jej nie pomagać i służyć. Ta w końcu umiera, a Zbyszko popada w szał.

Czy ta miłość zasługiwała na wyróżnienie? Uważam, że tak. Zbyszko starał się jak mógł, najpierw być dobrym rycerzem, potem mężem. Danuśka miała ciężkie życie. Miłość ta była wspaniała i prawdziwa, dlatego piszę o niej i przesyłam do gazety.

mysle ze pomoglam <33
5 3 5
2010-01-02T22:59:39+01:00
Para ze snów
Na usta wielu polaków naciska się,iż nie istnieją idealne pary.
Idealna para to taka, która bez przeszkód obdarowuje sie wzajemną miłością. Przykładem takiej pary jest Zbyszko i Danusia z powieści H. Sienkiewicza "krzyżacy".
Zbyszko zdobywa serce swej ukochanej ,nie przeszkadza im w tym duża różnica wieku, pochodzenie oraz cięższe chwile. Zapewne każdy związek ma kryzysy.
Zbyszko zawdzięcza swej ukochanej życie. A Gdy ona umiera on nic nie może zrobić, kochają się dopóki śmierć ich nie rozdzieli jak w przysiędze małżeńskiej. Dla wielu osób jest to romantyczne, ale czy realne?
W dzisiejszym świecie licza się pieniądze sława, kariera. Wiele związków nie opiera sie na miłości. Czy nie powinniśmy temu zapobiec? Ludzie nie powinni hańbić świętego związku małżeńskiego. Teraz przysięga przed bogiem nie ma żadnego znaczenia. "Co Bóg złączył niech człowiek nie rozdziela" tak brzmią słowa które wypowiadamy, ale czy zgadzamy się z nimi? Skoro nie to czemu to ślubujemy?
Wiele ludzi obdarzonych prawdziwą miłością żyje na "kocią łapę" , bo się boją wejść z sakrament ze swoim partnerem. Nie bójmy się prawdziwej miłości, i nie wierzmy w złudzenia serca.
5 3 5