Opracuj plan wycieczki w region górski położony na obszarze Polski. Wybierz region oddalony od miejsca Twojego zamieszkania (Minsk Mazowiecki około 30 km od warszawy). Wykonanie poniższych poleceń ułatwi Ci zaplanowanie wycieczki.

a) Wyznacz trasę przejazdu dowolnym środkiem lokomocji, prowadzącą z miejsca Twojego zamieszkania do miejscowości, w której planujesz się zatrzymać położonej w wybranym regionie górskim. Jeśli wybierzesz podróż koleją, uwzględnij w opisie czas przejazdu, główne stacje kolejowe, liczbę ew. przesiadek i kategorię pociągów (np, InterCity, ekspres, pospieszny, osobowy). Jeżeli natomiast zdecydujesz się na podróż samochodem, uwzględnij numery i rodzaje dróg, największe miasta, przez które prowadzi trasa przejazdu, oraz miejsca, w których zatrzymasz się na krótki odpoczynek.
(Około 100 słów)

b) Korzystając z mapy turystycznej wybranego regionu górskiego, zaplanuj i opisz trasę wycieczki z miejscowości, w której masz zamiar się zatrzymać, na najwyższy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki, weź pod uwagę jej długość, stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych, które miniesz po drodze.
(Również około 100 słów)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T12:51:39+01:00
Ja wybiorę się do Zakopanego. Moją wycieczkę zacznę dnia 8.I.2010r(piątek) o godzinie 13:58 na stacji w Mińsku Mazowieckim wsiądę tam w pociąg podmiejski kolei Mazowieckich i pojadę nim do Warszawy Wschodniej. Będę tam o godzinie 14:40. Poczekam 23 minuty na pociąg TLK(tnie linie kolejowe) do Zakopanego. Będę tam o godzinie 21:12. Większe miasta jakie minę po drodze to: Kraków, Sucha Beskidzka, Chabówka i Nowy Targ.
(Na podstawie Internetowego rozkładu jazdy PKP)

Po przyjeździe pójdę do pensjonatu. Rano gdy zjem śniadanie i spakuję prowiant wybiorę się na Rysy-najwyższy szczyt Polskich Tatr. Wybiorę drogę przez schronisko Nad Morskim Okiem. Dotrę tam w około 45minut i chwilę odpocznę. Po wyruszeniu w dalszą drogę będę szła z małymi przerwami około 4 godzin. Gdy zdobędę szczyt i zrobię kilka zdjęć, zejdę trochę w dół i zjem mój prowiant. Będzie już koło 14. Zacznę schodzić na dół. Zajmie mni to koło 3 godz i 45 mni.

W niedzielę rano planuję pójść na Krupówki oraz wjechać kolejką na Gubałówkę. Niestety będzie to koniec mojej wycieczki gdyż o godzinie16:09 mam pociąg EIC do Warszawy Wschodniej. W domu będę koło godziny 22:45.


Może to nie jest idealne, ale chyba pomogłam.
20 3 20