Odpowiedzi

2010-01-03T10:44:20+01:00
24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia razem z rodziną gdy pojawi się pierwsza gwiazdka na niebie siadamy do kolacji wigilijnej.Po kolacji,koldujemy a potem otwieramy prezenty.
25 grudnia przeważnie jedziemy do babci by ten dzień spędzić z dalszą rodziną.
26 grudnia odpoczywamy po wspaniałych świętach
14 4 14
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T10:44:50+01:00
świeta bożego narodzenia sa moimi ulubionymi swietami w ciagu calego roku.
w dzien wigilli cala rodzina wstaje wczesnie, przesad mowi ze gdy w ten dzien sie pracuje i nie jest leniwym to juz tak zostanie na caly kolejny rok. mama przygotowuje potrawy na kolacje wigilijna ,ja z tata i bratem ubieram choinke. zawsze na swieta przyjezdza do nas babcia. przywozi mnustwo prezentow.zawsze mowi : spotkalam sw. mikolaja i kazal wam to przekazac. Podczas wigiili jemy spiewamy koledy ale przed tym wszystkim czytamy pismo swiete i lamiemy sie oplatkiem.
o godzinie 24 odbywa sie w naszej kaplicy pasterka cala rodzina idziemy .w kosciele znajduje sie szopka a tak malutki jezusek matka jego maryja i jozef.
w drugi dzien swiat odwiedzmy reszte rodziny wujka ciocie i dziadka. W szczepana chodzimy po sasiednich domach z kolegami i kolendujemy. dostajemy w zamian slodycze i czasem troche pieniedzy. uwielbiam spedzac czas z rodzina a wlasnie w swieta jest na to okazja.
23 3 23
Naprawdę dziękuje !!!! ;)
Aaaa i nie tak bardzo dziękuje , lecz są tu błędy... Przecinki itp to mógłbyś/mogłabyś poprawić , a szczególnie jakby jakaś , dziewczynka by pisała, a nie zna się troche na ortografi! . ;///
2010-01-03T11:01:37+01:00
Ja najpierw ubieram choinkę,następnie robię porządki w domu.Pomagam mamie w daniach czyli potrawach nasza tradycja to dwanaście potraw ponieważ dwanaście apostołów.Kiedy potrawy są gotowe ja z siostrami nakrywam do stołu obrus ma być biały,pod stołem ma być sianko. I czekamy na pierwszą gwiazdkę kiedy zabłyśnie na niebie siadamy do stołu dzielimy sie opłatkiem składamy sobie życzenia i inne takie,potemkiedy już podzieliliśmy sie opłatkiem kładziemy na tależ którym jest owies.Nastempnie jemy każdego dania po trochę, po szkosztowaniu potraw modlimy się po modlitwie śpiewamy kolędy potem przychodzą kolędnicy i idziemy na pasterkę
12 4 12