Odpowiedzi

2010-01-03T14:11:14+01:00
Moim zdaniem zdecydowanie był patriota chciał reform był ministrem sztuki sprowadzał slynnych malazy ale Rosja juz mieszała się do spraw Rzeczpospolitej Poniatowski dzieki interwencji carycy Katarzyny został królem i był w niej zakochany Napewno nie był idealny ale prubował coś zmienić nawet był na niego zamach
4 2 4
2010-01-03T14:15:00+01:00
Według mnie Z. A. Poniatowski był patriotą, zrobił wiele dorego dla polski min. gazeta ,,monitor" lub w ludwisarniach wybijał monety (a zwykle robi się tam dzwony), wprowadził w życie konstytucję 3 maja w 1791 roku, która między innymi znosiła przywileje szlachty, dzięki czemu w polsce żyło się lepiej i król miał prawo robić więcej niż wcześniejsi królowie elekcyjni. Był na prawdę wspaniałym człowiekiem dla Polski, choć nie zapobiegł on zaborom, ale skąd miał wiedzieć o traktacie 3 czarnych orłów?
Zygmunt August Poniatowski ostatni król polski został zesłany na tron Polski po to aby pomóc w jej zniszczeniu, a zrobił tyle dobrego. W mojej opinii zasługuje na miano patrioty i to nawet nie byle jakiego. To, że chociaż starał się zrobić coś dobrego dla swojego narodu wbrew wszystkim przeciwnikom już można by nazwać patriotyzmem. Także od początku twierdzę iż jest patriotą.
3 5 3