Odpowiedzi

2010-01-03T14:28:53+01:00
1. Dla bohaterów "Opowieści Wigilijnej" święta, to był czas odpoczynku i radości. Wszyscy cieszyli się, składali sobie zyczenia i byli w dobrych humorach. był to dla nich czas, gdy mozna było spotkać się z rodziną.

2. Ebenezer Scrooge nienawidził świąt, ponieważ był on człowiekiem bez uczuć. Nie lubił ludzi, którym udzielał się świąteczny nastrój, bo uważał że święta to strata czasu.
8 2 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T14:31:27+01:00
1)
Na samym początku Święta Bożego Narodzenia były tylko kolejnymi zmarnowanymi dniami dla Scrooga ponieważ musiał wtedy puszczać swojego pracownika wcześniej do domu i zamykać kantor, a jak wiadomo takiemu skąpcowi żal było jak sobie pomyślał że mógłby zarobić w tym czasie pare funtów. Święta dla niego były niczym tylko mu przypominały bolesne chwile z dzieciństwa. Nie rozumiał jak można się cieszyć w święta. Dopiero później po przybyciu duchów docenił ten wyjątkowy czas i sam zaczął się z innymi wtedy cieszyć. Znowu jego pracownik co roku musiał oszczędzać na święta pieniądze żeby kupić kaczke na kolacje wigilijną.
2)
Scrooge nienawidził świąt bo mu przypominały swoje dzieciństwo. Co roku jak był mały spędzał święta w szkole bo tam miał tylko dach nad głową.
6 3 6