Zeszyt ćwiczeń do geografii dla klasy I gim. "Planeta Nowa" Ćw.3 str. 24. MA KTOŚ? POMOŻE? dam naj=* ^^

Na podstawie zamieszczonej w podręczniku mapy turystycznej Karkonoszy wykonaj polecenia:
a) Wybierz i opisz trasę wycieczki spod urzędu miasta w Karpaczu do schroniska "Samotnia", położonego nad Małym Stawem. W opisie uwzględnij oznaczenia szlaków turystycznych oraz obiekty, które miniesz po drodze.
b) Stoisz przed schroniskiem. Wypisz elementy krajobrazdu, kltóre znajdują się w jego okolicy.
c) Na północny wschód od schroniska znajduje się kilka tras narciarskich. Którą z nich zaproponujesz osobie uczącej się jazdy na nartach, a którą-doświadczonemu narciarzowi? Uzasadnij swój wybór.
d) Opisz trasę prowadzącą ze schroniska :Samotnia" na szczyt Śnieżki.
e) Oblicz wysokość, którą pokonasz, wędrując ze schroniska na szczyt.
DAM NAJ =* ^^

1

Odpowiedzi

2010-01-03T15:36:52+01:00
3/24
a)
Spod urzędu miasta idziemy na zachód ulicami Karpacza aż do stacji benzynowej, gdzie zaczyna się niebieski szlak, którym będziemy szli, aż do schroniska. Kierujemy się szlakiem na północny-zachód, za pocztą skręcamy na zachód, dalej idziemy na południowy-zachód. Po drodze mijamy świątynię Wang i Skalicę. Dochodzimy do punktu widokowego skąd idziemy na północ, mijamy schronisko "Domek Myśliwski" i kolejny punkt widokowy, tym razem nad Małym Stawem. Kierujemy się na zachód i dochodzimy do schroniska "Samotnia".
b)
W okolicy schroniska znajdują się : staw (Mały Staw), góry, lasy, kosodrzewina.
c)
Osobie uczącej się jazdy na nartach, zaproponuję trasę Zbocze, ponieważ jest tam łagodny stok. Natomiast doświadczonemu narciarzowi, zaproponuję trasę Złoty Stok, ponieważ jest tam bardziej stromy stok.
d)
Ze schroniska "Samotnia" idziemy na północny-wschód niebieskim szlakiem do schroniska "Strzecha Akademicka". dalej kierujemy się na południowy-wschód, aż do Spalonej Strzelnicy. Później idziemy na wschód, dochodząc do schroniska "Dom Śląski". Tam z niebieskiego szlaku schodzimy na szlak czerwony i kierujemy się na północny-wschód. Doszliśmy na szczyt Śnieżka, gdzie znajduje się punkt widokowy.
e)
1602m.n.p.m - 1200m.n.p.m = 402m
Odp. Wędrując ze schroniska na szczyt pokonam wysokość 402m.

Proszę ;*
132 4 132
Dziękuję :D
diedziedzieki :D
brawka
dzieba
dzięki dostałam 5 :*