Zadania dotyczą lektury ,,Ten Obcy"1.W rozdziałach ,,We dwoje" i ,, Odrzucona pomoc" poznajemy Zenka. Wyobraź sobie, że Ula opisuje chłopca w liście do mamy-przedstawia jego wygląd i zachowanie,nazywa uczucia swoje i chłopca .Napisz list , możesz go uzupełnić cytatami. Pamiętaj o zwrotach grzecznościowych , o zakończeniu listu i podpisem.Podkreśl kolorem zielonym wygląd Zenka a pomarańczowym uczucia .
Olszyny, 11 lipca,późny wieczór
Kochana Mamusiu!.......

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T15:24:45+01:00
Ostatnio na naszej wyspie znaleźliśmy pewnego chłopaka ma na imię Zenek i ma szesnaście lat. Na początku był bardzo tajemniczy i nie ufny. Jako pierwsza z nim rozmawiałam, wydawał się miły, ale zdezoriętowany i lekko zawstydzony. Później przyszła reszta... Pestka, Marian, Janek, wtedy był inny.
Nie "poznawałam" go, nie zauważał mnie, był lekko złośliwy, tajemniczy i podobnie jak wcześniej zawstydzony. Jednak dziś poznałam go duzo dokładniej, rozmawialiśmy "w cztery oczy" bez problemu można było zauważyć, że przy mnie zachowuje się innaczej. Byłam zauważalna i może szczęśliwa...
Dobrze ale opisze ci go: Nazywa się Zenek Wójcik, ma szesnaście lat. Jest wysokim, szczupłym chłopakiem. Ma brązowe włosy tak samo jak oczy. Ma bladą i wynędzałą skóre. Jest miły i zawsze pomocny, tak samo jak i skromny... chyba go lubię, moze on też mnie lubi, moze.
Kochana mamusiu sądze, że to juz wszystko... Kocham cię i pozdrawiam
Ula

Wiem, że to nie za duzo ale 20 ptk. to troszkę mało więc wiesz... ;/
61 2 61