Czy dla Ciebie poezja jest wędrówką w świat słowa i ,,cudownej tajemnicy''? Uzasadnij wypowiedz,odwołując się do własnych doświadczeń czytelniczych.Praca musi być chociaż na pół strony A4.Proszę o sensowną pracę,z góry dzięki ; )

2

Odpowiedzi

2010-01-03T15:10:11+01:00
Tak, poezja jest to kwiat który trzeba pielęgnować i stale podlewać inaczej uschnie. Straci swe piękno i moc, przestanie istnieć. Dzięki poezji poznajemy świat stary ten który przeminoł, ale również i nowy ten w którym żyjemy. Każdy który czyta poezje jest człowiekiem na poziomie, umie wyrażać swe uczuci i myśli w piękny i dostojny sposób. Dlamnie czytanie poezji jest niezwyklą wędrówką w mniej lub bardziej odległe miejsca mojej wyobraźni. Czytam być możę nie za dużo poezji ale każda być możę pod względem uczuć i wyrażenia jest inna, ale prowadzi do tego smego niezwykłego świata, w którym każdy odnajdzie prawdziwego siebie. Z poezją nie spotykam się zbyt często. Najczęściej w szkole, możę nie potrafię znaleźdż do końca jej piękna, ale wiem żę to piękno w niej jest. Czasem bardzo ukryte po stosami liter i wyrazów. Poezja to nasze życie. Każdy poeta w swoich wierszach w opowiadaniach, inscenizacjach zawiera cząstke siebie i przestroge dla czytających. Opisuje problemy które jego zdaniem są ważne a których my powinniśmy się wystrzegać. Dlatego moim zdaniem powinniśmy sięgać do poezji częściej, powinniśmy nie tylko ją czytać ale nią mówić, powienna ona być w naszych sarcach. Powinna ona w nas żyć, a być możę wtedy świat był by lepszy, milszy. Każdy człowiek wychowany obcuje z poezją na Ty.

Kilka błędów za które z góry przepraszam możę tekst nie jest za dobry ale mam nadzieje że ci pomożę może przeczytasz go i sam ułożysz lepszy.
Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje żę choć troche pomogłam :*
2 5 2
2010-01-03T15:11:22+01:00
Poezja jest dla mnie wędrówką w świat słowa i ,, cudownej tajemnicy", ponieważ zawsze gdy czytam wiersze czuje się niezwykle, innaczej niż zawsze... Kiedy czytam poezję życię jest inne, tajemnicze, ciekawe. Kiedy mam ochotę na poznanie świata czytam wiersze. Poezja uspakaja, wiem, że nie tylko mnie. Czytam poezje kiedy potrzebuje pocieszenia, wyobraźni, szczęścia. Sama czasem piszę wierszę, nie jest to zawsze cudowna poezja, ale staram się. Poezja jest, była i zawsze będzie czymś innym od rzeczywistości, poezja- cudowna rzecz która jest czymś pięknym.

Wiem, że nie jest to za dużo, ale jak będziesz pisać rozwlekle to będzie dobrze :) Mam nadzieje, że się podoba :)
2 5 2