Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-03T16:05:17+01:00
Główną przyczyną emocji wywołanych u Skawińskiego byłą książka polskiego poety Adama Mickiewicza pt.,,Pan Tadeusz".
Po jej przeczytaniu Skawiński bardzo się wzruszył. Był tak podekscytowany, że zaparło mu dech w piersiach. Poczuł nostalgię, nie mógł złapać oddechu i coś ściskało go za gardło. Poczuł tęsknotę do ojczyzny. Po zapoznaniu się z kolejnymi wersami z hukiem runął na ziemię. Jego serce przepełnione było żalem i niedowędzaniem. Marzył o powrocie do ojczyzny. Ze wzruszenia oparł głowę o skałę. Odczuł niezmierny smutek i chęc powrotu do swojego kraju. W tym momencie zapomniał o całym świecie.
Z powyższych zachowań wynika, żer latarnik jest niezwykle wrażliwy. Nigdy po opuszczeniu swojej ojczyzny nie poczuł tak wielkiej tęsknoty. Nic nie stanie mu na drodze, by do niej wrócic
3 4 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T19:17:56+01:00
Emocje Skawińskiego wypłynęły z jednej bardzo ważnej przyczyny, o której nie zapominajmy. A mianowicie była to owa książka "Pan Tadeusz".
Skawiński, gdy ją przeczytał był wzruszony. Poczuł nostalgię - tęsknotę do ojczyzny. Czytał tak i czytał, nie przestawał. On marzył o powrocie do ojczyzny.
Gdy otrzymał posadę latarnika był szczęśliwy, gdyż myślał, że wszystko co miał uczynić na świecie - uczynił. Na świecie wówczas marzył tylko o tym. Ciągle myślał jak bardzo chciał zostać latarnikiem. Jednakże Dopiero, gdy już nim został dostał ową książkę A.Mickiewicza. Wtedy wszystko się zmieniło.

Pozdrawiam.3 4 3