Potrzebuję tego opowiadania jak najszybciej o to jego tekst... może być zmieniony delikatnie. nie potrzeba tam trudnych wypowiedzi..
Moja wigilia wyglądała zwyczajnie jak co roku, przez cały dzień ścisły post. Przygotowywałam potrawy z mamą takie jak: barszcz wigilijny, rybę po grecku, pierogi z kapustą i grzybami. Ostatnie sprzątanie, ubieranie choinki. Wieczorem wszyscy zasiedliśmy do wieczerzy. O północy wraz z przyjaciółmi poszliśmy na pasterkę. W Boże Narodzenie wszyscy byli bardzo spokojni i odpoczywali. Popołudniu pojechałam z rodziną do wujka, i tam wspólnie świętowaliśmy. W sobotę mieliśmy gości w domu. Po ich odjeździe pomogłam mamie posprzątać, następnie wraz ze znajomymi pojechaliśmy na dyskotekę. Bawiliśmy się doskonale.
Sylwester spędziłam wraz z przyjaciółmi w dworku \`Markus\` w Lipniku. To był cudowny bal. Wszyscy wyglądali wyjątkowo. Do północy bawiliśmy się przy muzyce zespołu, a następnie wspólnie odliczaliśmy ostatnie sekundy do Nowego 2010 roku. O północy oglądaliśmy pokaz sztucznych ogni, składaliśmy sobie nawzajem życzenia i wznosiliśmy szampanem toasty za Nowy(oby lepszy od minionego) Rok. Następnie wróciliśmy do lokalu i kontynuowaliśmy zabawę. Międzyczasie podawano pyszne posiłki. Bawiliśmy się tak do 5 rano. Nowy Rok prawie cały przespałam. Ale jednak to był wspaniały początek 2010 roku, upłynął w atmosferze szczęścia, miłości i spokoju.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T16:12:50+01:00
Mein Heiligabend war gewöhnlich, wie jährlich. Durch den ganzen Tag hat das Fasten verpflichtet.
Ich habe mit meiner Mutter die Gerichte, wie: die Rotte-Rüben-Suppe, griechische Fische, Piroggen mit Kraut und Pilzen, vorbereitet.
Das letzte Aufräumen, die Weihnachtsbaumschmückung…
Am Abend alle haben sich zum Abendmahl gesetzt.
Um Mitternacht sind wir, zusammen mit den Freunden, zur Hirtenmesse gegangen.
In Weihnachten alle waren sehr ruhig und haben gerast.

Nachmittag bin ich mit meine Familie zu den Onkel gefahren und dort haben wir Jesus-Christi-Geburt gefeiert.
Am Samstag hatten wir die Gäste. Nach ihrer Abreise habe ich meiner Mutter aufräumen geholfen und dann mit meinen Bekannten bin ich in die Disko gefahren.
Wir haben uns vorzüglich amüsiert!
Das Silvester habe ich mit meinen Freunden in dem Schlösschen „Markus“ in Lipnik verbracht. Das war ein glanzvoller Ball!
Bis Mitternacht haben wir bei der Bandmusic getanzt und dann haben wir die Sekunde bis einem neuen Jahr 2010 abgezielt.
Um Mitternacht haben wir Feuerwerken gesehen und uns gegenseitig alles Gute gewünscht. Wir haben noch bis 5 Uhr amüsiert.
Das Neujahr habe ich fast ganzen vergeschlafen. Das war der herrliche Anfang des neuen Jahr!