Odpowiedzi

2010-01-03T16:45:48+01:00
1Dzień- Niezapomniane Ateny.
Nasza wycieczka rzpocznie się od wizyty w porcie Pireusie i jedo nalowniczej tureckiej części Mikrolimano. Z portu udamy się wspólni pod Akropol, który niewątpliwie jest największą atrakcją Hellady. Przedzierając się wąskimi uliczkami pod Akropolem dojdziemy do rzymskiej i greckiej agory oraz do Plaki. W godzinach popołudniowych zaprosimy wszystkich na prawdziwą ucztę dla ducha.Będzie to zmiana warty pod Parlamentem u Grobem Nieznanego Żołnierza. Gwardziści pełniący tą zaszczytną służbę. Co każdą pełną pełną godzinę rozpoczynają wymianę warty. Jest to z pewnością jedna z tych atrakcji, ktor każdy będąc w Grecji powinien zobaczyc. Spod Parlamentu udamy się do Świątyni Zeusa.W godzinach popołudniowych powrót w stronę Riwery Olimpijskiej. Po drodze postój w Termopilach, miejscu gdzie w 480e. p. n. e. odbyła się słynna walka o wąwóz termopilski.

2dzień. Meteory - klasztory zawieszone w powietrzu.
Pragniemy Państwa zabrać w niezapomnianą podróż, podróż do miejsca, ktore każdy powinien w swoim życiu zobaczyć.Nad niewielką miejscowością Kalambaka pomiędzy monumenralnymi skałamy znajduje się sześć bizantyjskich monastyrów, w ktorych przetrwał duch ascezy. W dwóch z nich można spotkac mnichów i mniszki

3.Dzień-Delfy
W małej odległości od miasteczka Itela znajdują się antyczne Delfy, w staożytności uważane za pępek świata , współcześnie należą do najpiękniejszych i najbardziej poruszających wykopalist archeologicznych w Grecjii. Położone są na tarasach wspinających się stromo na południowe zbocze gór Parnas, mogą poszczycić się zdumiewającym widokiem na okoliczne góry oraz głębokie doliny , w ktorych znajdują się najstarsze w Grecji gaje oliwne, schodząc aż ku błękitnym wodom Zatoki Koryckiej.
1 3 1