Odpowiedzi

2012-11-15T12:53:10+01:00

Szanowni Państwo!

Dzisiejszy świat jest przepełniony okrucieństwem w stosunku do zwierząt, a my dzisiaj zebralismy się tutaj po to , aby zastanowić się w jaki sposób możemy pomóc naszym pupilom, bo bez naszej pomocy zwierzęta czeka ciężki los. Mówię to do wszystkich tych, którym leży na sercu dobro zwierząt.

Panie, Panowie! Niemal każdego dnia radio, telewizja, prasa donoszą o bestialskim traktowaniu psów. Własnie wczoraj oglądalem reportaż, w którym to trzech młodych ludzi przywiązało psa do samochodu , a następnie auto ruszyło na pełnym gazie, co doprowadziło do tragicznej sytuacji, w której głowa psa po prostu została oderwana! O czym to świadczy prosze Państwa ?! Czyż nie o braku naszego człowieczeństwa ?! Jakim trzeba być człowiekiem, by dla zabawy zabijać bezbronne zwierzęta ?! Ten proceder musi się skończyć!

Drodzy Słuchacze! Wina cierpienia zwierząt nie leży wyłącznie po stronie bestialskich zachowań młodych ludzi! Często dorośli chcąc zrobić miłą niespodziankę swoim dzieciom fundują im w prezencie psa, kota lub inne zwierzę. Pózniej przychodzi refleksja, bo tak naprawdę nie ma nikogo kto mógłby wychodzić z psem na spacer, nakarmić, ale też przytulić.Niestety , ale zwierzę to nie zabawka, którą można się bawić , a później wyrzucić jak niepotrzebny przedmiot! Czy my mamy w sobie choć odrobine empatii ? A moze jesteśmy jak te nieczułe roboty ?!

Panie, Panowie! Każdego dnia do schroniska przywożone są kolejne zwierzęta, które były przywiązane do drzewa w lesie i skazane na powolną śmierć! Ciągle odnajdujemy poranione, pokaleczone psy i koty! Również dla zabawy ludzie wykorzystują psy do nielegalnych walk, po których ranione zwierzęta są zabijane. Czy to jest ludzkie zachowanie ?! Czy my bysmy chcieli być na ich miejcu ?Muszę też przyznać, ze jest grupa osób, która walczy o prawa zwierząt, dba o nie i pielęgnuje. Stara sie, aby ludzie , którzy krzywdzą zwierzęta poniesli za to pełną odpowiedzialność . Wiele osób dąży do zaostrzenia kar za znęcanie się nad bezbronnymi zwierzętami.

Drodzy Słuchacze! Niektórzy ludzie są jak głaz, zimni i nieczuli na los innych istot. Ale my już dziś możemy pokazać, że jesteśmy ludźmi i nieobce jest nam współczucie dla zwierząt. Pomóżmy im, bo one tego od nas oczekują.

Panie, Panowie! Zwierzęta nalezy kochać, szanować i pielegnować , bo one są dla nas prawdziwą ostoją. Zawsze wiernie i cierpliwie czekają na nas u progu naszego domu.

Apeluję do wszystkich o empatię i miłość względem czworonogów, a także o zgłaszanie łamanie ich praw .Mam nadzieję, że po dzisiejszym wystąpieniu wiele osób z miłoscią będzie traktować swoje zwierzęta.