Odpowiedzi

2010-01-03T19:49:08+01:00
Bilbo należał do starej rasy hobbitów, od dawna mieszkających w Hobbitowie. Mieszkał sam w przytulnej norce „Pod Pagórkiem”, gdyż nie miał żadnej bliskiej rodziny.
Na głowie i stopach miał brunatne, kędzierzawe i wyjątkowo bujne włosy. Nogi hobbita podszyte były twardą podeszwą, co pozwalało mu chodzić bez obuwia. Palce miał długie i zręczne, jak u większości przedstawicieli jego zacnej rasy, dzięki czemu byli oni znani ze swojego znakomitego rzemiosła. Sokolego wzroku Bilbo nie posiadał, ale widział znacznie lepiej od krasnoludów, lecz o wiele gorzej od elfów.
Bilbo był miłym, zacnym i poczciwym hobbitem.
Bilbo jednak wyruszył na pewną wyprawę – wyprawę, która kompletnie go odmieniła... Znalazł w głębi swojego serca niezwykłą odwagę, którą popisał się nie jeden raz , ratując swoich wiernych towarzyszy podróży z nie lada tarapatów. Nie zabrakło mu również ogromnej rozwagi i stoickiego spokoju. Mimo tego hobbit czasem pakował się w zbędne kłopoty lecz zawsze wychodził z nich cało.
Zawsze znajdował rozwiązanie z danej sytuacji.Liczyli wszyscy na siebie.
Nikt nie zostawiał nikogo obojętnie bez pomocy.Tworzyli zwartą grupę szukającą przygód.
Bilbo postrzegany był jako spokojny i całkiem normalny hobbit, który cieszył się wielką sympatią wśród mieszkańców hobbitonu.
Był według mnie postacią niezmiernie wyjątkową i godną naśladowania i podziwu.Po wyprawie cechował się wielką odwagą i pomysłowością.
Podziwiam jego osobę.

Pozdr :)
2010-01-03T19:55:16+01:00
Głównym bohaterem powiesci pt. “Hobbit czyli tam i z powrotem” J.R.R Tolkiena był Bilbo Baggins, ktory pochodził z bogatej rodziny. Bilbo był jedynakiem. Jego matka nazywala sie Belladona Tuk, a jego ojciec Bungo Baggins. Bilbo Baggins był skłonny do tycia. Jego ubrania były kolorowe. Hobbit nigdy nie zakładał butów, poniewaz jego stopy tak jak u wszystkich hobbitów nie przypominały ludzkich kończyn.Krótko i na temat.