Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T22:49:31+01:00
Chciałabym przedstawić moją interpretacje ponadczasowej i nadzwyczaj prawdziwej myśli Franciszka Salezy pt. ,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary.''
Autor próbuje nam przekazać, że jeśli naprawdę kochamy jakąś osobę nie widzimy ograniczeń. Czy to daleka droga do ukochanego, czy brak czasu, czy jakakolwiek inna przeszkoda. Prawdziwie zakochany człowiek po prostu tego nie dostrzega. Uważa, że miłość na wszystko zaradzi. Jest to momentami lekkomyślne, ale jeśli kiedykolwiek byliśmy zakochani wiemy, że to prawda. W życiu poradzimy sobie bez pieniędzy, bądź pracy. Jednak bez drugiej osoby? Nie. Jest ona naszą poświatą szczęścia, bez której nie potrafimy żyć. Jest naszym tlenem, bez którego, jak wiadomo, żyć się nie da. Miłość ma niesamowite możliwości. Uzależniamy swoje życie od drugiej osoby, którą traktujemy jak połówkę duszy, połówkę ciała. Należy do nas, a my należymy do niej. Niestety, czasami ludzie zakochują się w wyobrażeniach ideału, co tak naprawdę jest zauroczeniem, mniejszym czy większym, jednak zauroczeniem.

Prawdziwa miłość pokazuje nam, że to nie wygląd jest najważniejszy, jednak czyjaś dusza. Powinniśmy uwierzyć, że miłość nie posiada ograniczeń, bo to oznacza, że kochamy naprawdę i szczerze.
1 3 1