Napisz charakterystykę postaci z filmu lub książki tak aby inni chcieli ją przeczytać.PAMIĘTAJ O WSTĘPIE, ROZWINIĘCIU I ZAKOŃCZENIU! Bardzo proszę o pomoc może być to postać jaka kolwiek np. z Sagi Zmiechchu czy Harrego Pottera postać dowolna

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T20:35:59+01:00


Powieść Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” to wspaniała i pouczająca lektura osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Ukazane są w niej zmagania młodych ludzi z życiem w okupowanej ojczyźnie.
W tej książce poznajemy trzech przyjaciół – Alka , Rudego i Zośkę. W czasie wojny należeli do pokolenia kolumbów. Urodzili się w latach międzywojennych, otoczeni opieką i wielką miłością rodzin inteligenckich. Doświadczenie życiowe zdobywają oni w szkole, gdzie nauczyciele uczą ich dyscypliny, a także w harcerstwie. Tutaj właśnie zdobywają umiejętność przerwania w trudnych warunkach, która okaże im się niezwykle potrzebna w dalszym, dorosłym życiu.
Zośka swój pseudonim zdobył dzięki swojej urodzie. Miał on delikatną cerę, regularne rysy i niebieskie oczy współgrające z jasnymi włosami i dziewczęcym uśmiechem okazał się świetnym kucharzem i doskonałym przywódcą. Jego wybitna inteligencja teoretyczna i praktyczna została zauważona przez rówieśników. Wyróżniał go upór, męstwo i skrytość, która zjednywała mu ludzi. Mógł pochwalić się wielką empatią, a także spokojem ducha.
Natomiast Alek był jego przeciwieństwem. Wysoki dryblas, dosyć szczupły z płową czupryną górował nad rówieśnikami. Jedynie kolor oczu upodabniał go do Tadeusza. Cechowała go duża sprawność fizyczna i pomysłowość. Imponował swoją odwagą i opanowaniem, a także niezwykłą szczerością i otwartością.
Rudy swój przydomek zawdzięczał gęstym, rudym włosom. Nie różnił się wiele od typowego rudzielca – jego twarz obsypywały piegi, kontrastujące z jasnymi oczami był wszechstronnie uzdolniony i pomysłowy, doskonale gotował. Można go określić dwoma słowami – typowy intelektualista. Lubił się uczyć i poszerzać swoje zainteresowania, przypominał nieco filozofa, jednak nie miał wygórowanych ambicji. Przyjaciele zapamiętali go jako pomysłowego człowieka i lojalnego przyjaciela.
Pomimo tego, że przyjaciele żyli w podobnych warunkach i mieli podobne cele życiowe, nie stali się jednak jednolitą masą. Każdy z nich umiał wykorzystać swoje zalety, by pomóc w akcjach Małego Sabotażu, czy później w dywersji. Nie poddali się okupantowi i za wszelką cenę chcieli z nim walczyć.
Podziwiam wszystkich razem i każdego z osobna. Właśnie za ich postawę, odwag, którą mieli okazję wykazać się wielokrotnie oraz patriotyzm i chęć poświęcenia życia za ukochaną ojczyznę. Chciałabym zachować tak niezłomną postawę w obliczu niebezpieczeństwa.Dzięki nim, teraz żyjemy w Wolnej Polsce.
2010-01-03T20:36:01+01:00
Harry potter jest chłopcem mającym 12 lat (w pierwszym tomie), uczącym się w magidcznej szkole w chogwarcie
jest bardzo miłym chłopcem, znanym na całym swiecie przez jego czyny, mimo to jest skromny, ułożonu, przyjacielski. Ubiera się w wytarte jeanse, czerwony sweterek, który dostaje co roku nowy od pani wesley, oraz przewspaniałą czarną szatę czarodzieja. Do tego na nosie ma okragłe okulary dodające uroku jego smukłej sylwetce. harry jest wysokim chłopcem. nie jest umieścniny, ale i nie jest geruby. MA on sympatyczną twarz, na której widać czerwoną bliznę, która wyróżnia go od innych ludzi na świceie
uważam że hary jest osobą, z którą chciałbym się zaprzyjaźnić, cenię w ludziach szczerość, przyjaźń, a hary posiada wszystkie te cechy.