Cześć;* To zadanie jest z Religii. Mam odpowiedzieć na kilka pytań...w sumie troche bezsensowne one są...nie wiem co mam tam napisać;p

Jestem chrześcijaninem:
1.Jaka jest moja świadomość tego faktu?
2.Co wiem o swojej religii?
3.Czy znam główne prawdy wiary?
4.W czym przejawia sie moja religijność?
5.Czego o chrześcijaństwie dowiedziałby się ktoś postronny,patrząc na moje codzienne życie?

Pytanie cztery jest dosyc łatwe bo mozna napisać. że modle sie codziennie, chodze do kościoła itp.;p Hehe^^ Prosze o pomoc;p

1

Odpowiedzi

2009-09-17T19:42:28+02:00
1. Będąc chrześcijaninem , jestem osobą wierzącą w jednego Boga,staram się żyć według przykazań boskich. Praktykuję swoją wiarę przez modlitwę i uczęszczanie do Kościoła jak również przyjmowanie sakramentów i dawanie świadectwa innym.
2. Chrześcijaństwo opiera się na Piśmie Świętym , które jest słowem Boga. Wierzymy w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz w królestwo niebieskie.
3. Znam.
4. W mojej postawie i wierzę. Staram się nie grzeszyć i żyć według przykazań Boskich. Głęboką wyrażam swoją wiarę po przez modlitwę i uczęszczanie do Kościoła.
5. Dowiedziałby się iż modlitwa jest rozmową z Bogiem, i rozmawiamy z Nim codziennie. Uczęszczamy do Kościoła, aby się pomodlić i wysłuchać Boga, ponieważ jest on tam zawsze obecny. Dowiedziałby się także, że przystępując do komunii świętej przyjmuję do siebie Jezusa, dostrzegłby wiarę która mną kierują.

To moja propozycja na odpowiedzi, w końcu to tylko religia <oczko>