Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T22:04:37+01:00
Obozy koncentracyjne z pewnością źle wpłynęły na psychikę osób które tam sie znajdowały. Na pewno nie były to dobre miejsca, co chyba każdy wie.
Człowiek znajdujący się w obozie koncentracyjnym czuł na niepewność, nigdy nie wiedział, czy dożyje następnego dnia, godziny czy minuty. Martwił się o swoich bliskich, co być może nie wiedział co się z nimi stało, albo ubolewał nad ich stratą, jeśli wiedział, że odeszli do wieczności. Człowiek będący w obozie koncentracyjnym z pewnością może oszaleć. To uczucie niebezpieczeństwa, które otacza z każdej strony powoduje poważne napięcie psychiczne. Praktycznie czeka się na śmierć, a po jakimś czasie gdy widzi się ginących ludzi na przykład w komorach gazowych ma się już dosyć wszystkiego. Wręcz zaczyna modlić się o śmierć, czego normalny człowiek na pewno by nie robił. Gdy widzi się tyle nieszczęść z pewnością zostawiają one urazy w psychice, już na całe życie. Człowiek który był w obozie koncentracyjnym i przeżył to, na pewno nigdy nie zapomni żadnego momentu, gdy tam był. Obraz śmierci przyjaciół i bliskich, a nawet nieznanych ludzi pozostanie w jego głowie na zawsze.
Patrząc na nieszczęścia jakie wydarzyły się w obozach koncentracyjnych powinniśmy cieszyć się, że nie żyjemy podczas wojny, tylko w wolnym i niezależnym nikomu kraju.
1 5 1