Temat: Jest człowiekiem pracowitym jak pszczoła, a jego praca służy innym. Opisz taką osobę, opowiedz o jej działaniach i wyjaśnij, dlaczego zasługuje na szacunek. Twoje wypracowanie powinno zająć przynajmniej 3/4 strony .

Kryteria :

1. Praca na temat
2. Stosowanie trójczłonowej budowy wypowiedzi
3. realizacja tematu - wykazanie, że jest to osoba pracowita, a jej praca służy innym
4. Wyrażenie szacunku, podziwu lub uznania wobec opisywanej osoby i jej działań
5. Praca jest spójna i logiczna
6. Dobór środków językowych - urozmaicone słownictwo, trafne określenia i zwroty
7.Poprawność językowa
8. Poprawność ortograficzna
9. Poprawność interpunkcyjna
10. Wzbogacenie narracji poprzez wprowadzenie opisu wyglądu zewnętrznego, cech charakteru
Dwa różne opisy mi są takie potrzebne Proszę potrzebuję to na jutro :))))))))

1

Odpowiedzi

2010-01-03T23:33:24+01:00
1. W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób staje się leniwymi obibokami, którzy nie wykazują dużego potencjału do pracy. Budowle się sypią, wieżowce zapadają, rury przeciekają, kable rozrywają, naczynia pękają, niestabilne bomby wybuchają, a to wszystko dlatego, że człowiek niedbale wykonuje swoją określoną pracę. Na tym polega właśnie "postęp" w życiu ludzkim. Tuż po wojnie, każdy rwał się do odbudowy państwa, aby ludzie mieli gdzie mieszkać. Dopiero wtedy, kiedy każdy mieszkaniec miał już wszystko swoje (mieszkanie, meble, kanalizację, wodociągi), powstaje myśl "a po co mam dalej się trudzić, wszystko mam zapewnione, resztą ludzkości najwyżej zajmą się izby i inne zakłady.
Lecz nie jest za późno. Ten świat jeszcze nie zapadł się. Nadal istnieją osoby, które pragną przyczynić się do rozwoju naszego pięknego, Demokratycznego Państwa Polskiego. Z wielką ochotą i uśmiechem na twarzy, ciężko pracują na rzecz naszego leniwego społeczeństwa. Takie osoby są ostatnią deską ratunku i powinniśmy się od nich uczyć oraz ich szanować. Spoglądamy w górę z dumą wiedząc, że są wśród nas ci, którzy chcą, aby żyło nam się lepiej i wypełniają obowiązki prawdziwego obywatela. Naprawdę podziwiam takie osoby oraz mam nadzieję, że będzie ich dużo więcej.


2. W pewnym Polskim mieście jest duże biuro, w którym pracuje wiele osób, między innymi ja we własnej osobie. Nasza praca polega na segregowaniu informacji zawartych w komputerach. To jest bardzo ciężkie do wykonywania, ponieważ wymaga sporych umiejętności informatycznych oraz prawdziwej wytrzymałości ciągłego wpatrywania się w monitor. Najczęściej po wykonaniu swojej pracy, wraz ze swoimi kolegami oraz koleżankami, wyglądamy tak, jakbyśmy walczyli na ringu w boksie odnosząc duże rany w oczy. Często nie dajemy sobie rady, ale jest wśród nas ktoś, kto zawsze znajdzie dla nasz czas i pomoże w danej trudności.
Paweł to najlepszy pracownik w biurze. Ma niebagatelne umiejętności i zawsze segreguje cybernetyczne informacje 4 razy szybciej od przeciętnego pracownika. Przez pozostały czas poświęca na spacer po cudzych miejscach pracy, pomagając innym w problemach. Zawsze chętnie go witają i nie było nigdy sytuacji, kiedy musiał komuś w czymś pomóc. Szef też jest z niego zadowolony. Dzięki niemu, firma zawsze osiąga 3 razy wyższe dochody. Paweł nigdy się nie chełpi, że jest lepszy. Po prostu pragnie być pomocny i pożyteczny.
Mój najlepszy kolega z pracy to pożądny mężczyzna. Każdemu bez wyjątku pomoże w kłopotliwej sytuacji. doceniam takich ludzi i mam nadzieję, że w naszym biurze będzie więcej tego typu osób.